Trwa ładowanie...

W niedzielę Amerykanie przejedzą miliony dolarów

Pierwsza niedziela lutego, kiedy rozgrywany jest finał Super Bowl, to drugi po Święcie Dziękczynienia dzień największej konsumpcji żywności w USA.

W niedzielę Amerykanie przejedzą miliony dolarówFot: Mike Mozart / Flickr (CC BY 2.0)
d9fmjpu
d9fmjpu

W dzień finału Super Bowl (7 lutego) statystyczny Amerykanin wyda na jedzenie i gadżety kibica 82 dolary. To o prawie 5 dolarów więcej niż w ubiegłym roku - podaje Fox News.

Dzień finału Super Bowl to najbardziej pracowity dzień roku dla amerykańskich pizzerii. Sieć Domino's szacuje, że sprzeda kibicom około 12 mln kawałków pizzy, 5 razy więcej niż w zwykłą niedzielę. Z szacunków sieci Pizza Hut wynika natomiast, że tego dnia dostarczy ona konsumentom 2 mln sztuk pizzy.

W najbliższą niedzielę mieszkańcy USA zjedzą też około 14 mld hamburgerów. Więcej hamburgerów spożywa się w Stanach Zjednoczonych tylko 4 lipca (Dzień Niepodległości).

Dodatkowo Amerykanie zjedzą blisko 1,3 mld skrzydełek z kurczaka, przy czym 57 proc. konsumentów wybierze do nich sos ranczerski, przygotowywany na bazie maślanki i majonezu, z dodatkiem m.in. czosnku, szczypioru, pietruszki i koperku.

d9fmjpu

Kibice nie pogardzą też drobnymi przekąskami. Oglądając zmagania najlepszych futbolistów, pochłoną 5 080 ton chipsów ziemniaczanych, 1 723 tony popcornu i 1 133 tony orzechów.

Wśród tych mało zdrowych produktów znalazł się jeden "rodzynek" w postaci awokado. Kibice spożyją 278 mln sztuk tego owocu, o 13 proc. więcej niż rok temu.

Pierwsza niedziela lutego, kiedy rozgrywany jest finał Super Bowl, to drugi po Święcie Dziękczynienia dzień największej konsumpcji żywności w USA.

d9fmjpu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9fmjpu