Trwa ładowanie...

W Polsce wzrosło znaczenie przemysłu

Polska, Niemcy i Holandia to jedyne kraje w UE, w których znaczenie przemysłu uległo ostatnio zwiększeniu - wynika z raportu Instytutu Niemieckiej Gospodarki (IW) w Kolonii, przedstawionego w niedzielę w Hanowerze.

W Polsce wzrosło znaczenie przemysłuŹródło: Jupiterimages
d3usln7
d3usln7

Powiązana z niemieckimi pracodawcami placówka badawcza przeanalizowała udział przemysłu w tworzeniu produktu krajowego brutto w krajach UE w latach 2000-2011 - podała agencja dpa. Szef instytutu IW Michael Huether ostrzegł przed postępującą deindustralizacją w Europie. Jak podkreślił, przykład Wielkiej Brytanii pokazał, jak trudno jest poradzić sobie z utrzymującym się przez dłuższy czas globalnym kryzysem bez silnego sektora produkującego towary.

Unijny komisarz ds. przemysłu Antonio Tajani potwierdził w przekazie wideo do uczestników konferencji w Hanowerze, że celem jest zwiększenie do jednej piątej udziału przemysłu w unijnym PKB do roku 2020. Obecnie wskaźnik ten wynosi 16 proc. "Przemysł może pomóc we wprowadzeniu Europy na ścieżkę stałego i trwałego wzrostu" - powiedział komisarz.

Huethner i inni eksperci wzięli udział w konferencji przed rozpoczęciem Międzynarodowych Targów Przemysłowych w Hanowerze, które w niedzielę wieczorem otworzą kanclerz Angela Merkel oraz prezydent Rosji Władimir Putin. Rosja jest w tym roku krajem partnerskim targów.

d3usln7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3usln7