Trwa ładowanie...
ddnrr7p

W przyszłym tygodniu spotkanie przedstawicieli MG, MSP i MŚ ws. trójpaku - Piechociński

18.01. Warszawa (PAP) - Na przyszły tydzień planowane jest spotkanie zespołów MG, MSP i MŚ w sprawie trójpaku energetycznego - powiedział dziennikarzom Janusz Piechociński,...

Share
ddnrr7p

18.01. Warszawa (PAP) - Na przyszły tydzień planowane jest spotkanie zespołów MG, MSP i MŚ w sprawie trójpaku energetycznego - powiedział dziennikarzom Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki.

"Mam nadzieję, że rozstrzygniemy wreszcie dylematy wokół trójpaku energetycznego. Wydaje się, że mamy zdiagnozowane różnice interesów i trzeba to rozstrzygnąć. Za długo już dyskutujemy w tej sprawie, musi być czytelny sygnał do tych, którzy chcą w tym obszarze inwestować co do stabilnych warunków inwestycji na lata" - powiedział minister.

"Co do szczegółów, to mamy sto różnic zdań i dlatego w przyszłym tygodniu planuję spotkanie moich ludzi z ludźmi ministra Budzanowskiego i ministra Korolca" - dodał.

Poinformował, że celem jest jak najszybsze przedłożenie projektu rządowego.

ddnrr7p

"Jest potrzebne szybkie rozstrzygnięcie polityczne i przeniesienie go do projektu ustawy i przedłożenie parlamentowi, ale rząd musi wystąpić w tej sprawie jako jedno, podobnie jak parlament. Bo będzie to przedmiotem sporu nie tylko pomiędzy energetyką konwencjonalną i OZE, ale i wewnątrz OZE" - powiedział Piechociński.

Pytany, czy jest pomysł, by procedować oddzielnie rozwiązania dla morskich farm wiatrowych, odpowiedział:

"Nic na ten temat nie wiem. Wiem, że jesteśmy z trójpakiem znacząco spóźnieni i zdajemy sobie sprawę, że także w procedurze parlamentarnej te sprawy będą napotykać na wielkie spory i wywoływać emocje. Chcielibyśmy projekt rządowy przedłożyć jak najszybciej" - powiedział. (PAP)

pel/ jtt/

ddnrr7p

Podziel się opinią

Share
ddnrr7p
ddnrr7p