Trwa ładowanie...

Walka ze smogiem. Metropolia warszawska apeluje do władz regionu

Miasta i gminy metropolii warszawskiej chcą wspólnie walczyć ze smogiem. We wspólnej uchwale apelują do władz Mazowsza o wprowadzenie ograniczeń lub zakazu używania instalacji, w których następuje spalanie paliw.

Share
Walka ze smogiem. Metropolia warszawska apeluje do władz regionu
Źródło: Eastnews, fot: Piotr Kamionka/EastNEws
d3gsf06

Do apelu przyłączyło się ponad 20 gmin. To pierwsza taka wspólna inicjatywa w kraju. Kraków i Wrocław występowały z podobnymi pomysłami już wcześniej, ale indywidualnie jako miasta.

- Nie da się rozwiązać problemów zanieczyszczenia powietrza bez współpracy z sąsiadami, bo powietrze nie zna granic - tłumaczy Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy. Dodaje, że problem zanieczyszczeń powietrza jest inny, niż ten dotyczący odpadów lub ścieków i dlatego wymaga wspólnych działań.

Jak wyjaśnia Wojciech Bartelski Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, trzeba uświadomić ludziom, jak szkodliwe działanie ma smog. Radny zapowiada, że Sejmik teraz rozpocznie pracę nad uchwałą na szczeblu wojewódzkim, która zakaże palenia np. śmieciami lub węglem niskiej jakości i nakaże używanie paliw ekologicznych. Uchwała będzie gotowa prawdopodobnie w przyszłym roku. Mogłaby wejść w życie w trakcie czterech lat.

d3gsf06

Podziel się opinią

Share
d3gsf06
d3gsf06