Trwa ładowanie...
d3c9178

Walne Lotosu zdecydowało o ograniczeniu prawa głosu akcjonariuszy mniejszościowych do 10 proc.

28.11. Warszawa (PAP) - Nadzwyczajne walne zgromadzenie Lotosu zdecydowało o ograniczeniu prawa głosu akcjonariuszy do wykonywania maksymalnie 10 proc. ogólnej liczby głosów....

Share
d3c9178

28.11. Warszawa (PAP) - Nadzwyczajne walne zgromadzenie Lotosu zdecydowało o ograniczeniu prawa głosu akcjonariuszy do wykonywania maksymalnie 10 proc. ogólnej liczby głosów. Ograniczenie nie dotyczy Skarbu Państwa - podał Lotos w komunikacie.

Prawo głosowania akcjonariuszy Lotosu zostało ograniczone w ten sposób, że żaden z nich nie może wykonywać na walnym zgromadzeniu więcej niż 10 proc. ogólnej liczby głosów istniejących w spółce w dniu odbywania walnego.

Zgodnie z planami ograniczenie prawa głosowania nie dotyczyć ma akcjonariuszy, którzy w dniu powzięcia uchwały wprowadzającej to ograniczenie, mają ponad 10 proc. głosów na WZ Lotosu. Jedynym akcjonariuszem posiadającym ponad 10 proc. akcji Lotosu na ten dzień był Skarb Państwa, który posiada 53,2 proc. kapitału i głosów na WZ Lotosu.

Spółka podała wcześniej, że zmiany te wynikają z potrzeby dostosowania statutu do obecnej praktyki Ministerstwa Skarbu Państwa "w zakresie kształtowania uprawnień właścicielskich Skarbu Państwa w spółkach z jego dominującym udziałem poprzez pełne wykorzystanie możliwości przewidzianych postanowieniami kodeksu spółek handlowych". (PAP)

kuc/ asa/

d3c9178

Podziel się opinią

Share
d3c9178
d3c9178