Trwa ładowanie...
d4fws31

Warimpex spodziewa się utrzymania tendencji wzrostu przychodów hoteli w IV kw.

28.11. Warszawa (PAP) - Warimpex Finanz-und Beteiligungs spodziewa się utrzymania tendencji wzrostu przychodów z działalności hoteli grupy w ostatnim kwartale 2012 r. - podała...

Share
d4fws31

28.11. Warszawa (PAP) - Warimpex Finanz-und Beteiligungs spodziewa się utrzymania tendencji wzrostu przychodów z działalności hoteli grupy w ostatnim kwartale 2012 r. - podała spółka w komunikacie prasowym.

"W sumie nasze hotele w ostatnich dziewięciu miesiącach notowały stały wzrost przychodów z działalności. Głównym czynnikiem tego trendu były przede wszystkim nasze hotele w Jekaterynburgu i Pradze, które osiągnęły wyraźnie wyższe przychody ze sprzedaży. W tej sytuacji jesteśmy przekonani, że uda nam się utrzymać tę tendencję także w ostatnim kwartale" - powiedział, cytowany w komunikacie, Franz Jurkowitsch, prezes Warimpeksu.

Przychody hoteli spółki wzrosły w okresie I-III kwartał 2012 r. o 7 proc. do 46,5 mln euro, a przychody grupy o 16 proc. do 54,3 mln euro. Przychody po ujęciu projektów joint venture wzrosły w tym czasie o 10 proc. do 84 mln euro.

"Obserwujemy powrót koniunktury zarówno na rynku hotelarskim, jak i transakcyjnym. Ponadto planujemy jedną lub dwie transakcje sprzedaży nieruchomości. Jestem spokojny o dobry wynik finansowy za rok 2012, nie tylko z powodu sprzedaży Hotelu InterContinental w Warszawie" - dodał.

d4fws31

Warimpex poinformował pod koniec października, że sprzedaje hotel InterContinental w Warszawie otwartemu funduszowi nieruchomościowemu niemieckiej grupy DekaBank (WestInvest InterSelect). Zamknięcie transakcji spodziewane jest na koniec 2012 roku. Cena przekracza 100 mln euro.

Spółka informowała również, że planuje sprzedaż projektu biurowego Le Palais w Warszawie. Oczekiwała, że umowę przedwstępną podpisze pod koniec 2012 r. lub na początku 2013 r.

Po trzech kwartałach 2012 r. EBITDA Warimpeksu wyniosła 9,3 mln euro po 7-proc. spadku rdr, a EBIT obniżył się o 42 proc. do 5,7 mln euro. Wynik netto za pierwsze dziewięć miesięcy 2012 wyniósł minus 0,7 mln euro wobec minus 2,8 mln euro przed rokiem. (PAP)

jow/ ana/

d4fws31

Podziel się opinią

Share
d4fws31
d4fws31