Trwa ładowanie...

Warszawa ma nowe centrum handlowe. Wkrótce otwarcie Galerii Północnej

Dwa lata zajęło spółce GTC wybudowanie Galerii Północnej na warszawskiej Białołęce. Centrum handlowo-rozrywkowe właśnie otrzymało oficjalne pozwolenie na użytkowanie.

Warszawa ma nowe centrum handlowe. Wkrótce otwarcie Galerii PółnocnejŹródło: GTC, fot: Materiały prasowe
dkl077e
dkl077e

- Galeria Północna jest pierwszym centrum handlowo-rozrywkowym nowej generacji położonym na warszawskiej Białołęce. Inwestycja została zrealizowana w rekordowym czasie 25 miesięcy od chwili uzyskania pozwolenia na budowę - czytamy w komunikacie, jaki w środę wysłała spółka.

GTC
Źródło: GTC, fot: Materiały prasowe

Zaprojektowana przez pracownię APA Wojciechowski oraz studio Tzur Architects galeria oferuje 64,8 tys. m kw. powierzchni handlowej. Do tego przewidziano 2 tys. miejsc parkingowych. Poza obecnymi już w Polsce markami, jak np. Cinema City, LPP czy H&M, w nowej galerii otworzą sklepy firmy dopiero wchodzące na polski rynek, jak np. Forever 21 czy Hamleys.

Zobacz też: Polska rodzina wyda w tym roku na szkolną wyprawkę średnio 520 zł

- Galeria Północna jest pierwszym wielkopowierzchniowym centrum handlowym w dzielnicy, bardzo wyczekiwanym przez mieszkańców i branżę handlową. Jest to inwestycja będąca wspólnym sukcesem całej firmy, a jej otwarcie we wrześniu spowoduje ponad dwukrotny wzrost wartości naszego portfolio handlowego - komentuje uzyskanie pozwolenia na użytkowanie Thomas Kurzmann, prezes notowanego na warszawskiej giełdzie GTC.
Otwarcie centrum handlowego zaplanowano na 14 września.

dkl077e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkl077e