Trwa ładowanie...

Wawel rozbudowuje zakład w Dobczycach

Producent słodyczy, Wawel SA, rozpoczął kolejną fazę
rozbudowy swojego zakładu produkcyjnego w Dobczycach, koło Krakowa.
Inwestycja, o wartości ponad 21,6 mln zł, zwiększy moce produkcyjne o około
20 procent.

Share
Wawel rozbudowuje zakład w DobczycachŹródło: Wikipedia, fot: Andre Karwath
d1jawll

W rozpoczętej właśnie inwestycji powierzchnia zakładu w Dobczycach powiększy się o 3300 mkw. hali. Prace mają się zakończyć do wiosny 2011 r. W wyniku rozbudowy powstanie miejsce dla planowanych nowych linii technologicznych. Wartość kontraktu, jaki został podpisany z firmą Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne Łęgprzem, opiewa na ponad 21,6 mln zł. Wawel finansuje inwestycję ze środków własnych.

- Potrzeby rynku są na tyle duże, że rozbudowa zakładu jest konieczna - mówi Dariusz Orłowski, prezes Wawel SA. - W I półroczu 2010 r. zwiększyliśmy sprzedaż aż o 23 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem, do 161,3 mln zł - dodaje.

Nowa inwestycja to kolejna tegoroczna faza rozbudowy zakładu w Dobczycach. Zakończona w sierpniu br. rozbudowa powiększyła magazyn wyrobów gotowych o około 3200 miejsc paletowych, magazyn opakowań o około 1000 stanowisk paletowych oraz halę produkcyjną o około 1100 mkw.

Wawel SA to jeden z najstarszych i najbardziej znanych producentów słodyczy w Polsce, którego tradycje sięgają końca XIX wieku.; Firma specjalizuje się w produkcji wyrobów z ciemnej czekolady deserowej oraz czekoladek z nadzieniami. Najbardziej znane produkty w ofercie firmy to: Kasztanki, Malaga, Tiki Taki, Michałki zamkowe oraz Mieszanka Krakowska.

d1jawll
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jawll
d1jawll