Trwa ładowanie...

Wichury nad Polską. Orkan "Sabina" zbiera żniwo. Meteorolodzy ostrzegają

W całej Polsce strażacy mają pełne ręce roboty. Wszystko za sprawą orkanu "Sabina", który daje się we znaki kolejnym regionom kraju. Wichury wzbierają na sile i stanowią realne zagrożenie - ostrzegają specjaliści.

Wichury nad Polską. Orkan "Sabina" zbiera żniwo. Meteorolodzy ostrzegająŹródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
d7tbe74
d7tbe74

Wichury nad Polską. Orkan "Sabina" zbiera żniwo. Meteorolodzy ostrzegają

W poniedziałek rano IMGW utrzymał ostrzeżenie 2. stopnia przed silnym wiatrem dla niemal całego kraju, a dla południowych powiatów woj. dolnośląskiego oraz podkarpackiego alert 3. stopnia. Sytuacja pozostaje jednak bardzo dynamiczna i uczula się wszystkie osoby na terenach objętych ostrzeżeniem o zachowanie szczególnej czujności i unikania wychodzenia z domu w czasie nasilenia wichur.

Do najbardziej tragicznej sytuacji doszło w Bukowinie Tatrzańskiej. Zerwany przez wichurę dach przygniótł tam kilka osób znajdujących się na jednym ze stoków. W wypadku dwie kobiety poniosły śmierć, a kolejne trzy zostały przewiezione do szpitala.

Oglądaj: Oceany przyspieszają. Eksperci o kolejnych skutkach globalnego ocieplenia

Z kolei na Kujawach szesnaście sztuk bydła padło w wyniku porażenia prądem z zerwanej przez wichurę linii energetycznej. Straty spowodowane pogodowym zatrzęsieniem - ewentualnym nasileniem wichur - będą jednak rosły.

d7tbe74
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7tbe74