Trwa ładowanie...
d2md03o
d2md03o
Defence24

Więcej osób skorzysta z odpisu na dzieci

Za 2009 r. więcej osób skorzysta z odpisu na dzieci
Share
d2md03o

Za 2009 r. więcej osób skorzysta z odpisu na dzieci, informuje "Rzeczpospolita".

1 stycznia 2009 r. wchodzą w życie przepisy znowelizowanej ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, dzięki którym więcej rodzin odliczy ulgę rodzinną. Dotychczas prawo do niej przysługiwało osobom, które w danym roku podatkowym wychowywały własne lub przysposobione dzieci. Teraz odliczą ją również opiekunowie prawni i rodzice zastępczy.

W rozliczeniu za 2009 r. będzie można odliczyć od podatku 1112,04 zł na każde dziecko. Ulga dotyczy łącznie obojga rodziców.

d2md03o

Już wcześniej – w rozliczeniu za 2008 r. – ulgą zostanie objętych więcej dzieci. Tak jak dotychczas, prawo do odliczenia będą mieli rodzice dzieci niepełnoletnich, studentów do 25. roku życia oraz dzieci bez względu na wiek, które pobierają zasiłek pielęgnacyjny. Ponadto ulga obejmie dzieci bez względu na wiek pobierające nie tylko zasiek pielęgnacyjny, ale także dodatek pielęgnacyjny lub rentę socjalną. Skorzystają z niej też rodzice, których dzieci są studentami zagranicznych uczelni. Dotychczas obejmowała tylko dzieci studiujące w Polsce.

d2md03o

Podziel się opinią

Share
d2md03o
d2md03o