Wieczne pióra wciąż symbolem luksusu i elegancji. Coraz częściej przegrywają jednak z klawiaturą

Mimo że pismo ręczne jest coraz bardziej wypierane przez klawiaturę komputera, wieczne pióra są wciąż jednym z najpopularniejszych prezentów świątecznych. Stanowią bowiem idealny upominek nie tylko dla miłośników kaligrafii.

Wieczne pióra wciąż symbolem luksusu i elegancji. Coraz częściej przegrywają jednak z klawiaturą
Źródło zdjęć: © wikimedia | ben frantzdale

Pióro o oryginalnej kolorystyce i kształcie przypominającym tusz do rzęs spodoba się kobietom, które cenią styl i elegancję. Powlekane złotem podkreśli profesjonalizm i klasę partnera biznesowego, a ozdobione postaciami z bajek umili naukę pisania przedszkolakom.

Wieczne pióro to symbol luksusu i elegancji. Stanowi jeden z najchętniej wręczanych prezentów w świecie biznesu i polityki. Ekskluzywne wieczne pióro, powlekane złotem, dyskretnie inkrustowane diamentami, ze stalówką ze złota bądź platyny podkreśli profesjonalizm i klasę jego właściciela. Tego typu przedmioty takich marek, jak Aurora, Faber Castell, Montegrappa, Omas, Visconti, lub Caran d'Ache, kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Nie trzeba jednak wydawać tak dużych kwot na wieczne pióra. Na polskim rynku można znaleźć estetyczne i dobrze wykonane produkty w niższej cenie.

– W Polsce pióra wieczne są bardzo dobrym pomysłem na prezent, ponieważ nawiązują do kultury pisania, w ogóle do kultury bycia lepszym człowiekiem. Nowoczesność serwuje nam elektroniczne media, tablety, one oczywiście bardzo pomagają na co dzień organizować czas, ale nic nie zastąpi kawałka papieru, pióra oraz ręcznego pisma – mówi Marcin Pęszko, członek zarządu Prime Line, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

W życiu codziennym wieczne pióro jest jednak coraz bardziej wypierane przez klawiaturę komputera. W Stanach Zjednoczonych w niektórych szkołach zniesiono nawet obowiązek nauki ręcznego pisania. Nauczyciele mogą wybrać, czy chcą uczyć dzieci kaligrafii, czy szybkiego pisania na komputerze. Coraz częściej tez dzieci wcześniej zaczynają pisać na komputerze niż ręcznie, co sprawia, że zanika u nich zdolność prawidłowego chwytania i trzymania długopisu lub pióra. Tymczasem badania pokazały, że kaligrafowanie rozwija u dzieci umiejętność formułowania myśli, budowania logicznych wypowiedzi, poprawia koncentrację i uczy kreatywności.

Źródło artykułu:Newseria

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (22)