Trwa ładowanie...
d35k31x

Wiek emerytalny. Kandydaci na prezydenta będą kusić Polaków

Emerytury stażowe mogą być jednym z najważniejszych tematów rozpoczynającej się właśnie kampanii przed wyborami prezydenckimi. Swoje propozycje będą w tym czasie forsować Andrzej Duda i Władysław Kosiniak-Kamysz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda i Władysław Kosiniak-Kamysz będą w kampanii kusić Polaków emeryturami stażowymi
Andrzej Duda i Władysław Kosiniak-Kamysz będą w kampanii kusić Polaków emeryturami stażowymi (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d35k31x

Jak informuje "Fakt", w sztabach wyborczych wielu komitetów myśli się o tym, co zaproponować Polakom w kontekście systemu emerytalnego.

Na podobny pomysł wpadli Andrzej Duda i Władysław Kosiniak-Kamysz. Urzędujący prezydent już kilka lat temu forsował tzw. emerytury stażowe. Miałyby one przysługiwać po 35 latach pracy dla kobiet i 40 dla mężczyzn.

Pierwsze podejście jednak się nie udało i nie zgodził się na nie parlament. Ostatecznie obóz rządzący zdecydował się na obniżenie wieku emerytalnego do 60 i 65 lat.

d35k31x

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

- Niewykluczone, że postulat emerytur stażowych zostanie powtórzony - mówił niedawno rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

d35k31x

Ale nie tylko głowa państwa ma tak pomysł. Emerytury stażowe od kilku lat proponuje również PSL. W kampanii wyborczej będzie też o tym mówił Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider ludowców ma wsparcie Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

Pomysł opozycji na emerytury jest bardzo podobny, przy czym oprócz stażu pracy kolejnym z warunków miałby być wiek. Dla kobiet - 55 lat i dla mężczyzn - 60. To pozwoliłoby przejść na emeryturę 5 lat wcześniej niż w obecnym systemie.

Nie wiadomo jeszcze, jaki pomysł na system emerytalny będą mieli inni kandydaci. Robert Biedroń może powrócić do postulatu emerytury obywatelskiej, który już kiedyś sugerował. Oficjalnych zapowiedz na razie jeszcze nie ma.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d35k31x

Podziel się opinią

Share
d35k31x
d35k31x