Trwa ładowanie...

Wielka afera narkotykowa. Kokaina w magazynie sieci hipermarketów?

Co najmniej kilkadziesiąt kilogramów białego proszku znaleźli w śląskich magazynach jednej z sieci hipermarketów funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego. Nieoficjalnie wiadomo, że najprawdopodobniej chodzi o kokainę.

Wielka afera narkotykowa. Kokaina w magazynie sieci hipermarketów?Źródło: Jupiterimages
d1tc9va
d1tc9va

CBŚ przechwyciło w sumie kilkadziesiąt kilogramów proszku. Narkotyki ukryte były w torebkach między bananami. Pytany o to rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski nie chciał niczego potwierdzić. - Ze względu na dobro śledztwa nie mogę niczego ujawnić - powiedział. W podobnym duchu wypowiadali się śląscy policjanci wskazując tylko, że przejęty proszek został skierowany do badań w laboratorium kryminalistycznym.

Aspirant Adam Jachimczak z zespołu prasowego śląskiej policji przyznał, że w magazynie jednej z sieci hipermarketów znaleziono kilkanaście kilogramów białego proszku, który skierowano do badań. Zastrzegał jednak, że nie ma pełnej wiedzy na ten temat.

Z relacji medialnych wynika, że chodzi o hipermarkety Auchan. Jak napisali na portalu gazeta.pl dziennikarze regionalnego dodatku do "Gazety Wyborczej", na początku tygodnia ponad 30 kg proszku CBŚ zabezpieczyło w magazynie Auchan w Katowicach. W środę kolejne 70 kg tej substancji znaleziono w magazynie Auchan w Raciborzu.

Znaczne ilości kokainy odkryli też w ub. miesiącu pracownicy dojrzewalni bananów w Zgorzelcu na Dolnym Śląsku. Śledztwo w tej sprawie wszczęła prokuratura w Jeleniej Górze. Jak ustalono, 30 kg kokainy dotarło tam w ładunku bananów przesłanych z Ekwadoru.

d1tc9va

O znalezisku powiadomił wtedy policję właściciel dojrzewalni. Narkotyki w jednej z paczek odkrył pracownik, który rutynowo naciął karton, by sprawdzić owoce. Zamiast nich znalazł biały proszek.

Jak przypuszczali w marcu jeleniogórscy śledczy, prawdopodobnie kokaina trafiła do Zgorzelca przez przypadek. Banany przyjechały na Dolny Śląsk z Belgii, gdzie dotarły na statku z owocami z Ekwadoru. Do dojrzewalni bananów przywieziono je tirami i tam były co najmniej dwa tygodnie.

d1tc9va
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tc9va