Trwa ładowanie...

Wielkanocne podarunki dla pracowników

Z badań przeprowadzonych przez ARC Rynek i Opinia wynika, że zbliżające się Święta Wielkanocne są dla co piątego pracodawcy okazją do wręczenia swoim pracownikom prezentu czy gratyfikacji
Share
Wielkanocne podarunki dla pracowników
Źródło: Thinkstockphotos
d2lffdj

Jak pokazują wyniki badań, przeprowadzonych przez instytut ARC Rynek i Opinia na zlecenie Sodexo Motivation Solutions w grudniu 2010 roku, dla ponad 19% organizacji Wielkanoc jest okazją do przyznania świadczeń pozapłacowych. Sezonowość wręczania bonów podarunkowych od wielu lat się nie zmienia, bo nadal najczęstszą okazją do przyznania pracownikom gratyfikacji czy wręczania upominków w Polsce są święta. Bardzo popularną formą świątecznych prezentów wręczanych przez pracodawców pozostają paczki i bony podarunkowe. Według badań ponad 1/3 wszystkich polskich firm wręcza pracownikom kupony podarunkowe, które stały się elementem świątecznej tradycji praktykowanej przez różne instytucje, bez względu na wielkość czy pochodzenie organizacji.

Największe zainteresowanie kuponami i kartami podarunkowymi Sodexo obserwujemy właśnie w okresach przedświątecznych. Dokładamy wszelkich starań, by nasza świąteczna oferta była szczególnie atrakcyjna. Dlatego do kuponów dołączamy najbogatszy na rynku pakiet promocji SMART z rabatami sięgającymi 30% do takich sklepów jak m.in. Carrefour, Piotr i Paweł, ESPRIT, Yves Rocher czy Neckermann. Oznacza to, że za 100 zł pracownik może zrobić zakupy o wartości nawet 130 zł.” – powiedziała Magdalena Słomczewska, Senior Product Manager Sodexo Motivation Solutions. Dlaczego lubimy bony na święta?

Pracodawcy traktują bony podarunkowe jako wygodne, efektywne kosztowo i praktyczne narzędzie, które można szybko zakupić, rozdysponować i rozliczyć w firmie. Badania wskazują, że 69% dużych firm w Polsce, zatrudniających ponad 49 pracowników, stosuje świadczenia rzeczowe, w tym paczki, kupony i karty podarunkowe. Dodatkowym autem bonu jest fakt, że finansowany z ZFŚS nie zwiększa podstawy wymiaru składek ZUS. Ponadto zakup kuponu nie skutkuje obowiązkiem podatkowym, w rozumieniu przepisów ustawy o podatku VAT, a jego wartość stanowi dla pracodawcy koszt uzyskania przychodu.

d2lffdj

Śladem potrzeb

Pomysłów na upominek z okazji Świąt Wielkiej Nocy jest wiele. Wśród nich dobrze znane kupony, przedpłacone karty podarunkowe oraz paczki, które pozwalają na zaspokojenie indywidualnych potrzeb pracownika. Pracodawcy powinni pamiętać, że spełnienie oczekiwań zatrudnionych jest kluczem do trafionego prezentu, a to w rezultacie wpływa na poziom satysfakcji personelu i przekłada się na wzrost motywacji oraz budowanie pozytywnych relacji pomiędzy firmą a pracownikiem.

d2lffdj

Podziel się opinią

Share
d2lffdj
d2lffdj