Trwa ładowanie...

Wielki powrót Billa Gatesa

Bill Gates znów najbogatszy na świecie. Bloomberg wycenił fortunę twórcy i współwłaściciela Microsoftu na 72 miliardy 700 milionów dolarów.

Wielki powrót Billa GatesaŹródło: AFP
d12n9ha
d12n9ha

W 2012 roku majątek Gatesa był o 16 procent wyższy niż rok wcześniej. Dzięki temu, po sześciu latach, wrócił na pierwsze miejsce listy najbogatszych. Akcje Microsoftu zyskały w tym roku 28 procent, mimo kończącego się monopolu firmy na systemy operacyjne i słabnącej popularności komputerów osobistych.

Bill Gates w rankingu Bloomberga wyprzedza ubiegłorocznego lidera - meksykańskiego inwestora, Carlosa Slima. Pierwsze miejsce Gatesa wynika też z tego, że Slim stracił faktyczny monopol na usługi telekomunikacyjne w Ameryce Łacińskiej. Meksykański parlament uchwalił ustawę nakazującą podział firm, które osiągają co najmniej 50-procentowy udział w rynku.

Na trzecim miejscu w zestawieniu jest amerykański biznesmen-filantrop Warren Buffett. Po nim - najbogatszy Europejczyk Amancio Ortega, którego grupa jest właścicielem sklepów odzieżowych Zara oraz założyciel firmy IKEA, Szwed Ingvar Kamprad.

d12n9ha
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12n9ha