Trwa ładowanie...
d4c0ye4

Wizyta ministra SZ w Afryce (komunikat)

...

d4c0ye4
d4c0ye4

25.09. Warszawa - MSZ informuje:

W dniach 27 - 30 września br. Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski złoży wizytę w Republice Ruandy, Republice Kenii oraz Arabskiej Republice Egiptu.

Minister Sikorski zapozna się m.in. z dotychczasowymi działaniami podejmowanymi w ramach polskiego programu pomocy zagranicznej realizowanych w Ruandzie i Kenii. Kluczowym punktem wizyty będzie oficjalne otwarcie Ośrodka Kształcenia Ogólnego i Zawodowego dla dzieci i młodzieży niewidomej i słabo widzącej w Kibeho w Republice Ruandy. Projekt ten jest jedną z największych inicjatyw realizowanych ze środków programu polskiej pomocy zagranicznej, który może stanowić przykład kompleksowo udzielanej pomocy dla krajów rozwijających się. W trakcie swojego pobytu w Ruandzie minister Sikorski odwiedzi również Centrum Pamięci Ofiar Ludobójstwa. Wizyta w Kenii będzie ponadto okazją do zadeklarowania pomocy humanitarnej dla ofiar suszy, która dotknęła północne obszary tego kraju.

W programie wizyty przewidziano także spotkania z przedstawicielami władz Ruandy, Kenii, Egiptu oraz Ligi Państw Arabskich.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ ral/

d4c0ye4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c0ye4