Trwa ładowanie...
d34qs0l

WKD ogłosiła drugi przetarg na 14 pociągów

Warszawska Kolej Dojazdowa po raz drugi rozpisała przetarg na 14 nowych elektrycznych składów trakcyjnych - poinformowała spółka. Poprzedni przetarg, ogłoszony w maju br., w październiku został unieważniony, ponieważ ceny ofert przewyższały kwotę, którą przewoźnik chciał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

d34qs0l
d34qs0l

Jak poinformowali w komunikacie przedstawiciele firmy, przedmiotem zamówienia są również usługi serwisowe oraz przeszkolenie pracowników. Oferty można składać do 5 stycznia.

W poprzednim przetargu wystartowały dwie firmy - Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz i Newag z Nowego Sącza. Spółka z Bydgoszczy była gotowa dostarczyć pociągi za 341,6 mln zł, podczas gdy oferta Newagu wynosiła 264,4 mln zł. Warszawska Kolej Dojazdowa zamierzała przeznaczyć na zakup składów 291,4 mln zł. Newag nie wpłacił jednak wadium i jego oferta została odrzucona z powodu niedopełnienia wymogów formalnych.

WKD obsługuje pasażerski ruch kolejowy na linii Warszawa Śródmieście - Grodzisk Mazowiecki, z odgałęzieniem w Podkowie Leśnej do Milanówka. Ma 31 zespołów trakcyjnych, wyprodukowanych w 1972 r., które łączy w 15 składów.

Długość linii WKD wynosi ok. 36 km; w jej skład wchodzą 4 stacje i 24 przystanki osobowe. Z połączenia korzysta dziennie około 26 tys. pasażerów.

d34qs0l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34qs0l