Trwa ładowanie...

Właściciel Biedronki zakłada wspólny biznes z Chińczykami

Nowy biznes ma zająć się między innymi produkcją chińskich dań gotowych.

Share
Właściciel Biedronki zakłada wspólny biznes z Chińczykami
Źródło: Eastnews, Fot: Beata Zawrzel/REPORTER/Eastnews
d3t1jdh

Spółki Jeronimo Martins Polska i Vershold Solutions Limited złożyły do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek w sprawie utworzenia wspólnego przedsiębiorcy pod nazwą Asia Style. Nowy biznes ma zająć się między innymi produkcją chińskich dań gotowych.

Wniosek wpłynął do UOKiK 7 stycznia tego roku, sprawa jest w toku. "Koncentracja polega na utworzeniu przez Jeronimo Martins Polska S.A. z siedzibą w Kostrzynie oraz Vershold Solutions Limited z siedzibą w Hong Kongu, Chiny wspólnego przedsiębiorcy pod nazwą Asia Style sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie" - czytamy w komunikacie.

d3t1jdh

Przedmiotem działalności wspólnego przedsiębiorcy będzie świadczenie usług sprzedaży hurtowej oraz obsługi importu produktów oraz półproduktów spożywczych, jak również produkcja azjatyckich dań gotowych oraz ich dystrybucja - podał UOKiK.

JMP należy do Grupy Jeronimo Martins, której działalność w Polsce koncentruje się na detalicznej sprzedaży artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku w sieci placówek handlowych pod nazwą "Biedronka".

Spółki z grupy Vershold zajmują się pozyskiwaniem klientów z rejonów Azji oraz organizacją dystrybucji artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku swoich klientów do dyskontów na terytorium m.in. Polski.

Zobacz też: * *Podatek od sieci handlowych. Ile podatku zapłaci Biedronka, a ile Lidl?

d3t1jdh

Podziel się opinią

Share
d3t1jdh
d3t1jdh