Trwa ładowanie...

Właściciel parabanku wyłudził ponad 60 mln zł. Oszukał ponad 700 osób

Ponad 700 osób zostało pokrzywdzonych w wyniku działalności jednego z parabanków. Miał się do tego przyczynić Sylwester S. Podejrzany został zatrzymany przez funkcjonariuszy ABW i doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Olsztynie - poinformowała Prokuratura Krajowa.

Share
Właściciel parabanku wyłudził ponad 60 mln zł. Oszukał ponad 700 osóbŹródło: Eastnews, fot: CEZARY PECOLD SE/ EAST NEWS
dfk945l

Ponad 700 osób zostało pokrzywdzonych w wyniku działalności jednego z parabanków. Miał się do tego przyczynić jego właściciel Sylwester S. Podejrzany został zatrzymany przez funkcjonariuszy ABW i doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, gdzie usłyszał 11 zarzutów - poinformowała Prokuratura Krajowa.

Jak podaje prokuratura, Sylwester S. jest podejrzany o doprowadzenie ponad 700 osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. W sumie chodzi o 60 mln 144 tys. 932 zł. Podejrzany wprowadził ich w błąd co do charakteru lokat pieniężnych w związku z prowadzoną przez siebie działalnością w spółce Remedium - Doradcy Finansowi sp. z o.o. Doszło do tego w okresie od maja 2005 roku do lutego 2013 roku.

Pozostałe zarzuty stawiane Sylwestrowi S. dotyczą oszustw i działania na szkodę spółek, którymi podejrzany zarządzał. Zdaniem prokuratury, podejrzany nadużył swoich uprawnień, doprowadził do przywłaszczania pieniędzy spółek i wyrządził szkody na ponad 33 mln zł: usunął składniki majątkowe w celu udaremnienia wykonania orzeczenia Sądu, prowadził w sposób nierzetelny księgi rachunkowe, prowadził bez zezwolenia działalność parabankową, a także nie zgłosił wniosku o upadłości spółek.

"Z uwagi na wysokość wyłudzonego mienia oraz uczynienie z popełnianych przestępstw stałego źródła dochodu, podejrzanemu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. W czwartek prokurator z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie skierował do Sądu Rejonowego w Olsztynie wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego Sylwestra S. na okres 3 miesięcy" - podała prokuratura w komunikacie.

dfk945l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfk945l
dfk945l