Trwa ładowanie...
dskaxtf

Wood i Religare podtrzymali "kupuj" Plaza Centers po wynikach I półrocza

29.08. Warszawa (PAP) - Analitycy Wood&Company i Religare, w raportach z 24 i 26 sierpnia, podtrzymali rekomendację "kupuj" akcje Plaza Centers po wynikach za pierwsze półrocze...

Share
dskaxtf

29.08. Warszawa (PAP) - Analitycy Wood&Company i Religare, w raportach z 24 i 26 sierpnia, podtrzymali rekomendację "kupuj" akcje Plaza Centers po wynikach za pierwsze półrocze 2011 roku.

Cena docelowa akcji Plaza Centers ustalona przez Wood&Company wynosi 160 pensów, a Religare 140 pensów.

26 sierpnia za jedną akcję Plaza Centers płacono na londyńskiej giełdzie 66 pensów.

dskaxtf

Z kolei na zamknięciu poniedziałkowej sesji GPW kurs akcji spółki wynosił 2,95 zł.

Analitycy zwracają uwagę, że po przejęciu aktywów w Stanach Zjednoczonych, kondycja finansowa Plaza Centers zaczęła wyglądać bezpiecznie. Spółka poprawia zyskowność i przepływy pieniężne, korzystnie wyglądają też perspektywy spółki na 2012 rok.

Zdaniem analityków Wood&Company głównym zagrożeniem dla przyszłych notowań Plaza Ceneters jest ewentualna chęć sprzedaży akcji przez głównego akcjonariusza spółki, Elbit (ma 62 proc. akcji), który boryka się z problemem zadłużenia. Gdyby Elbit był zmuszony sprzedawać akcje Plaza Centers oznaczałoby to pojawienie się na rynku ogromnej podaży, co zdołowałoby ich notowania.

Przychody Plaza Centers w pierwszym półroczu 2011 roku wzrosły o 148 proc., do 24 mln euro. Zysk na akcję wzrósł do 0,10 euro, czyli o 11 proc., a zysk operacyjny pogorszył się do 2,9 mln euro z 32 mln euro przed rokiem, ale wtedy wyniki były zawyżone przez zdarzenia jednorazowe związane z inwestycją w USA. (PAP)

pr/ ana/

dskaxtf

Podziel się opinią

Share
dskaxtf
dskaxtf