Trwa ładowanie...

WOŚP pomoże dzieciom. Jerzy Owsiak ogłosił cel kolejnej zbiórki

12 stycznia, czyli tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia, odbędzie się kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W środę Jerzy Owsiak ogłosił, na co będą zbierane pieniądze.

Share
WOŚP pomoże dzieciom. Jerzy Owsiak ogłosił cel kolejnej zbiórki
Źródło: WOŚp facebook, Fot: Fotograf Michon
d3a0f2f

Hasło 28. wielkiego finału, który odbędzie się w 2020 r., to: "Wiatr w żagle". Tym razem WOŚP będzie zbierała pieniądze na zakup sprzętu do opieki nad najmłodszymi w trakcie operacji, po zabiegu, a także w czasie pobytu w szpitalu. Datki z puszek zostaną wydane na najwyższej jakości wyposażenie sal operacyjnych (lampy, stoły), a także ultrasonografy, aparaty rtg, egzoskopy i wiele innych.

- Lecimy przed siebie, łapiemy dobry wiatr! – powiedział Jerzy Owsiak podczas próby bicia rekordu w pierwszej pomocy, do udziału w którym w tym roku zgłosiło się już ponad 140 tys. osób z całego kraju.

Przygotowania do Finału już trwają w najlepsze – rozpoczęły się 7 października, wraz ze startem rejestracji sztabów. Na chwilę obecną już 213 sztabów jest gotowych do przyjmowania wolontariuszy.

Obejrzyj: Który finał WOŚP Owsiak wspomina najmilej?

Jerzy Owsiak wyraził nadzieję, że uda się zebrać jeszcze więcej pieniędzy niż przed rokiem. Przypomnijmy, że w 2019 r. udało się zebrać 175 938 717,56 zł, co okazało się rekordowym wynikiem. Do tego można doliczyć ponad 16 mln zł uzbieranych później w ramach akcji "Ostatnia puszka prezydenta Adamowicza"..

Pieniądze na konto spływały nie tylko z Polski, ale także z innych krajów, m.in. z Kanady, USA, Wielkiej Brytanii, Japonii, Finlandii, Szwecji, Norwegii, Holandii, Hiszpanii, Niemiec i Włoch.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3a0f2f

Podziel się opinią

Share
d3a0f2f
d3a0f2f