Trwa ładowanie...
d2yig9b

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury wzrósł w IV o 0,4 pkt. mdm - BIEC

28.04. Warszawa (PAP) - Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce w kwietniu 2014 roku wzrósł o 0,4 punktu w...

d2yig9b
d2yig9b

28.04. Warszawa (PAP) - Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce w kwietniu 2014 roku wzrósł o 0,4 punktu w stosunku do poprzedniego miesiąca - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

"Wskaźnik wytracił nieco swój impet w stosunku do skali poprawy odnotowanej w poprzednich dwóch miesiącach, jednak nadal wskazuje na utrzymywanie się tendencji wzrostowych w gospodarce w perspektywie najbliższych miesięcy" - napisano w komunikacie.

"Stopniowo zwiększa się rola popytu wewnętrznego. Konflikt ukraińsko-rosyjski i jego ewentualne konsekwencje gospodarcze negatywnie wpływają na opinie menedżerów przedsiębiorstw na temat perspektyw rozwojowych" - dodano.

Spośród ośmiu składowych wskaźnika w tym miesiącu cztery działały w kierunku jego wzrostu, dwie w kierunku spadku wskaźnika, a wpływ pozostałych dwóch był neutralny.

d2yig9b

BIEC poinformował, że największy wpływ na wzrost wskaźnika miał w tym miesiącu zwiększony napływ zamówień.

"Od początku roku przedsiębiorstwa wyraźnie sygnalizują poprawę portfela zamówień zarówno krajowych, jak i tych pochodzących od zagranicznych odbiorców" - napisano w komunikacie.

"Drugi miesiąc z rzędu odnotowujemy przewagę odsetka firm, które wskazują na wzrost zamówień nad odsetkiem firm sygnalizującym ich spadek. Ostatni raz sytuację taką mieliśmy przed trzema laty" - dodano.

Ostatnie wartości WWK:

02/14 - 152,1
03/14 - 152,5

(PAP)

fdu/ jtt/

d2yig9b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yig9b