Trwa ładowanie...

Wybory prezydenckie 2020 druga tura. Jak głosować poza miejscem zamieszkania. Wniosek o dopisanie do spisu wyborców

Druga tura wyborów prezydenckich 2020 już przed nami. Z tej okazji podpowiadamy, w jaki sposób głosować poza miejscem zamieszkania.

Wybory prezydenckie 2020 druga tura. Jak głosować poza miejscem zamieszkania. Wniosek o dopisanie do spisu wyborcówŹródło: Getty Images
d467wfq
d467wfq

Wybory prezydenckie 2020 druga tura. Jak głosować poza miejscem zamieszkania. Wniosek o dopisanie do spisu wyborców

Już we wtorek 7 lipca mija termin na dopisanie się do spisu wyborców w dowolnej gminie w Polsce. Jeśli wyborca dopisał się do spisu przed pierwszą turą wyborów, nie może dopisać się do innego spisu przed drugą turą. Do piątku można odbierać zaświadczenie o prawie do głosowania.

Wniosek o dopisanie się do listy wyborców składamy w urzędzie gminy, na obszarze której chcemy oddać głos. Do spisu wyborców można się dopisać też przez internet. We wniosku należy podać: imię (imiona), nazwisko, imię ojca, datę urodzenia, nr PESEL, a także adres zamieszkania.

d467wfq

Wybory prezydenckie 2020 druga tura. Jak głosować poza miejscem zamieszkania. Wniosek o dopisanie do spisu wyborców”

Potencjalny wyborca ma możliwość oddania głosu w dowolnie wybranym lokalu wyborczym w gminie, na obszarze której będzie przebywać w dniu wyborów, jeżeli w terminie do 7 lipca złoży pisemny wniosek o dopisanie do spisu wyborców.

Wyborcy, którzy zmienili spis wyborców przed pierwszą turą wyborów pozostają w nim także na drugą turę. Krajowe Biuro Wyborcze przypomina, że do spisu wyborców można dopisać się tylko jeden raz. Jeśli wyborca dopisał się przed pierwszą turą wyborów, nie może dopisać się do innego spisu przed drugą turą.

d467wfq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d467wfq