Trwa ładowanie...

Wybrano najlepsze OC na rynku

Polska Izba Motoryzacji przygotowała ranking najlepszych ubezpieczeń OC na rynków. Oceniano nie tylko cenę, ale także dodatkowe usługi oferowane do podstawowego i standardowego OC bez żadnych opłat. Wybrano zwycięzców.

Wybrano najlepsze OC na rynkuŹródło: Jupiterimages
d8aovwp
d8aovwp

Polska Izba Motoryzacji dokonała przeglądu i oceny 22 pakietów ubezpieczenia OC komunikacyjnego. Oceniano nie tylko cenę, ale także dodatkowe usługi oferowane do podstawowego i standardowego OC bez żadnych opłat. Kto zwyciężył?

Z analizy PIM wynika, że najszerszy pakiet OC bez dodatkowych opłat oferuje obecnie towarzystwo LINK4. Na kolejnych miejscach znalazły się Aviva oraz Gothaer.

Co takiego sprawiło, że właśnie one zasłużyły na uznanie?
Klienci LINK4 mają zagwarantowane: naprawę pojazdu po wypadku na miejscu zdarzenia (jeśli jest możliwa, do 200 zł), holowanie pojazdu po wypadku do 100 km (niezależnie od tego, czy jesteśmy sprawcą, czy poszkodowanym), zapewnienie samochodu zastępczego do 3 dni w przypadku, gdy ubezpieczony pojazd uległ wypadkowi (także gdy jesteśmy sprawcą) lub został skradziony, pomoc w przypadku uszkodzenia opon (w tym: wymianę koła / naprawę na miejscu lub holowanie i pokrycie kosztów naprawy w warsztacie do 2 tys. zł) oraz bezpłatnie Zieloną Kartę.

d8aovwp

Z kolei Aviva oferuje holowanie ubezpieczonego pojazdu (oraz poszkodowanego) do 75 km, auto zastępcze do 3 dni, parkowanie do 100 zł, holowanie samochodu w przypadku uszkodzenia szyby czołowej do warsztatu wskazanego przez Aviva, pomoc informacyjną, w tym medyczną, transport ubezpieczonych z miejsca zdarzenia do miejsca odholowania pojazdu i gratis Zieloną Kartę.

Na trzecim miejscu w rankingu PIM znalazła się firma Gothaer, która w pakiecie OC zapewnia: naprawę pojazdu do 400 zł na miejscu zdarzenia, holowanie do 135 km, samochód zastępczy na 1 dzień, pomoc po wypadku dla przewożonych zwierząt, w tym koszty ich leczenia do 1000zł.

Zdaniem Polskiej Izby Motoryzacji konkurencja na rynku ubezpieczeniowym zaostrza się coraz bardziej, ale już nie tylko cena odgrywa kluczową rolę przy wyborze polisy OC.

d8aovwp

Inne ciekawe usługi dodawane do polis OC, na które Izba zwróciła uwagę to:
* informacja prawna – konsultacja telefoniczna i pomoc Consierge – osobistego asystenta (Allianz)
* ubezpieczenie bagażu za składkę 1 zł (w tym np. wózek, fotelik dziecięcy) od zniszczenia lub uszkodzenia w wyniku spowodowanego przez klienta wypadku do 2000 zł (Generali),
* pokrycie kosztów parkingu, maksymalnie 3 doby (Concordia),
* holowanie pojazdu aż do 200 km (Pocztowe TUW),

Badanie PIM pokazało również, że oprócz firm, które dają dużo dodatkowych usług, są też takie, które nie dają nic. Warto więc sprawdzać oferty.

Źródłami informacji branymi pod uwagę przy ocenie poszczególnych firm były materiały informacyjne dostępne na stronach internetowych, w tym warunki ogólne, a także bezpośrednie rozmowy z agentami i przedstawicielami wszystkich 22 badanych towarzystw ubezpieczeniowych.

d8aovwp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8aovwp