Trwa ładowanie...
polacy na wakacjach

Wydatki Polaków na wakacjach. Jesteśmy bardziej rozrzutni niż Węgrzy

Ile na wakacyjny wyjazd w tym roku planują wydać Polacy? Zdecydowana z nas chciałaby przeznaczyć na urlop nie więcej niż 2,2 tys. zł, czyli pół średniej pensji.

Share
Wydatki Polaków na wakacjach. Jesteśmy bardziej rozrzutni niż Węgrzy
Fot: Sarah_Ackerman/Flickr (CC BY 2.0)
dbac1a3

Ile na wakacyjny wyjazd w tym roku planują wydać Polacy? Zdecydowana większość z nas chciałaby przeznaczyć na urlop nie więcej niż 2,2 tys. zł, czyli pół średniej pensji. Co ciekawe - na wakacjach jesteśmy zdecydowanie bardziej rozrzutni niż Węgrzy, wydajemy za to prawie tyle samo co Czesi i Grecy.

Wakacyjne budżety Polaków postanowił sprawdzić PayPal. Z raportu "Europa Środkowo-Wschodnia na wakacjach" przygotowanego przez GfK wynika, że większość Polaków chce przeznaczyć na wakacje nie więcej niż 2,2 tys. zł. Wydatki w przedziale 1100 zł - 2200 zł zadeklarowało 39 proc. ankietowanych. Z kolei 34 proc. badanych planuje zmieścić się w kwocie 1100 zł. To oznacza, że łącznie 73 proc. Polaków nie wyda na wakacje więcej niż połowę średniej krajowej pensji.

Kiedy planujesz wakacje, ile jesteś skłonny/skłonna w sumie wydać pieniędzy?

Źródło: PayPal

dbac1a3

20 proc. Polaków zakłada, że przekroczy sumę 2 tys. zł, ale na pewno nie będzie to więcej niż 4,4 tys. zł. Co piąty Polak zakłada zatem, że byłby w stanie przeznaczyć na leni wypoczynek równowartość średniej pensji.

Tylko 6 proc. Polaków chce wydać na wakacjach jeszcze więcej. 4 proc. odpowiednio pomiędzy 4,4 tys. zł a 6,6 tys. zł, a 2 proc. więcej niż 6,6 tys. zł.

Co ciekawe - jak wynika z badania Gfk Polacy są bardziej rozrzutni na wakacjach niż na przykład Węgrzy. Dlaczego? Aż połowa badanych w tym kraju swoje wakacyjne wydatki chce zmieścić w limicie 1,1 tys. zł. Podobne - jak Polacy - wydatki mają Grecy i Czesi. 29 proc. Greków i 27 proc. Czechów planuje zmieścić się w kwotach od 1,1 tys. zł do 2,2 tys. zł.

dbac1a3

Podziel się opinią

Share
dbac1a3
dbac1a3