Trwa ładowanie...
d2631m1

Wyniki Enel-Medu w II poł.'11 będą lepsze, prognozy na '11 mogą być wykonane

31.08. Warszawa (PAP) - Centrum Medyczne Enel-Med spodziewa się poprawy wyników w II połowie tego roku i podtrzymuje prognozy na cały rok. W IV kwartale tego roku spółka otworzy...

Share
d2631m1

31.08. Warszawa (PAP) - Centrum Medyczne Enel-Med spodziewa się poprawy wyników w II połowie tego roku i podtrzymuje prognozy na cały rok. W IV kwartale tego roku spółka otworzy wieloprofilową przychodnię w Gdańsku, a w I kwartale 2012 roku nowy szpital w Warszawie - poinformował PAP prezes spółki Adam Rozwadowski.

W I półroczu 2011 roku zysk netto wzrósł o 155,2 proc. do 1,6 mln zł z 0,6 mln zł w analogicznym okresie roku poprzedniego. Przychody zwiększyły się o 23,9 proc. z 65,5 mln zł do 81,2 mln zł, EBIT wzrósł o 56,3 proc. z 2,3 do 3,6 mln zł.

Prezes poinformował, że Enel-Med podtrzymuje prognozę na 2011 rok, która zakładała osiągnięcie przychodów na poziomie 167 mln zł. Według opublikowanych w maju prognoz Enel-Medu zysk netto spółki na koniec 2011 roku ma wynieść 5,7 mln zł, zaś zysk operacyjny 9,5 mln zł.

"Jeśli chodzi o sprzedaż, to prognozy osiągniemy w 100 procentach, założony wynik może nawet zostać przekroczony. Trochę ostrożniej podchodzimy do kwestii zysku. Nie oznacza to jednak, że prognozy dotyczącej zysku nie da się osiągnąć" - powiedział Rozwadowski.

d2631m1

Jego zdaniem wyniki spółki w drugiej połowie roku będą lepsze.

"Pierwsza połowa roku, a właściwie wiosna i przełom roku, to okresy większej liczby zachorowań na grypę. Zawsze wtedy rośnie liczba świadczeń medycznych. Przy przychodach abonamentowych wyższe są wtedy koszty, które ponosimy. Miesiące letnie są natomiast miesiącami, w których pacjentów jest zdecydowanie mniej - automatycznie koszty są wtedy niższe. Należy więc przypuszczać, że druga połowa roku będzie zdecydowanie lepsza. Jest szansa na osiągnięcie wysokich wyników" - powiedział prezes.

Enel-Med podpisał w pierwszej połowie tego roku 130 nowych umów z klientami korporacyjnymi. Obecnie liczba klientów abonamentowych wynosi 1129 podmiotów.

Spółka poinformowała, że w I kwartale przyszłego roku planuje otwarcie nowego szpitala w Warszawie.

d2631m1

"Prace trwają od stycznia tego roku, powinny zostać zakończone w I kwartale przyszłego roku" - powiedział Rozwadowski.

"W latach 2012-13 będziemy myśleć nad kolejnym centrum diagnostyki w Warszawie" - dodał.

Pod koniec IV kwartału 2011 spółka otworzy ponadto wieloprofilową przychodnię w Gdańsku.

"Inwestycje w Warszawie i Gdańsku sfinansowane zostaną ze środków z przeprowadzonej w czerwcu emisji akcji" - powiedział prezes.

d2631m1

Część środków z czerwcowej emisji Enel-Med ma też przeznaczyć na rozwój diagnostyki opisowej i teleradiologii, rozbudowę sieci przychodni oraz nowy system IT.

Enel-Med zastanawia się nad lokalizacją nowych centrów diagnostycznych na terenie kraju.

"Ściana wschodnia jest dosyć uboga, jeśli chodzi o centra diagnostyczne - tamtymi terenami warto się zainteresować" - powiedział prezes.

Prezes poinformował, że spółka na razie nie będzie wypłacała dywidend. Środki chce przeznaczyć na dalszy rozwój i inwestycje. (PAP)

now/ jtt/

d2631m1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2631m1
d2631m1