Trwa ładowanie...

Wyniósł z pracy sprzęt za ponad 100 tys. zł. Zastawił w lombardzie, a pieniądze przegrał w zakładach

28 laptopów o łącznej wartości 104 tys. zł. wyniósł z firmy 25-letni informatyk z Olsztyna. Braki w sprzęcie zauważył przełożony i powiadomił policję. Pracownik sam się zgłosił i przyznał do winy.

Share
Wyniósł z pracy sprzęt za ponad 100 tys. zł. Zastawił w lombardzie, a pieniądze przegrał w zakładachŹródło: Policja, fot: policja.gov.pl
d1nmlll

Metodycznie, przez dwa miesiące, zatrudniony w jednej z olsztyńskich korporacji informatyk wynosił laptopy z miejsca pracy i zastawiał w lokalnych lombardach W sumie z firmy wyniósł 28 komputerów.
Uzyskane pieniądze przeznaczał na zakłady bukmacherskie.

Jak informuje policja, z wygranych będzie w stanie spłacić swoje zobowiązania. Szczęście mu jednak nie dopisało. Przegrał ponad 100 tys. zł., które zarobił na sprzedaży kradzionych laptopów.

Pracodawca zauważył braki w sprzęcie zgłosił kradzież na policję. 25-latek przyznał się do kradzieży i sam stawił się na komisariacie.

Hazard opłacalny dla państwa. Wszystko dzięki prawu

Tam przyznał się do zarzucanego mu czynu i wskazał adresy lombardów, w których zastawiał komputery. Policji udało się odzyskać wszystkie 28 laptopów.

Teraz informatyk-hazardzista stanie przed sądem. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1nmlll

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nmlll
d1nmlll