Trwa ładowanie...
d1pa7b6

WZA ZNTK Łapy zdecydowało o zmianie upadłości na układową i przejściu na NewConnect

19.11. Warszawa (PAP) - Walne zgromadzenie ZNTK Łapy 17 listopada upoważniło zarząd do przeprowadzenia restrukturyzacji w celu zmiany upadłości likwidacyjnej na układową -...

d1pa7b6
d1pa7b6

19.11. Warszawa (PAP) - Walne zgromadzenie ZNTK Łapy 17 listopada upoważniło zarząd do przeprowadzenia restrukturyzacji w celu zmiany upadłości likwidacyjnej na układową - poinformowała spółka w komunikacie. Akcjonariusze zgodzili się też na przeniesienie notowań na NewConnect, jeśli akcje spółki zostaną wykluczone z obrotu na rynku regulowanym.

"Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie ZNTK w Łapach Spółka Akcyjna (...) upoważnia zarząd spółki do podjęcia niezbędnych działań mających na celu wznowienie produkcji oraz zmianę upadłości likwidacyjnej na upadłość układową albo na postępowanie naprawcze przewidziane przepisami prawa" - podała spółka.

"NWZ (...) upoważnia i zobowiązuje zarząd spółki do wprowadzenia akcji do alternatywnego systemu obrotu NewConnect prowadzonego przez Giełdę Papierów Wartościowych w przypadku wykluczenia ich z obrotu na rynku regulowanych" - podano.

Pod koniec lipca sąd rejonowy w Białymstoku ogłosił upadłość likwidacyjną ZNTK w Łapach. Powodem trudnej sytuacji finansowej spółki był brak zamówień na naprawy wagonów od dotychczasowego głównego zleceniodawcy spółki - PKP Cargo. (PAP)

bas/ jtt/

d1pa7b6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pa7b6