Trwa ładowanie...

Wzrosną ceny ubezpieczeń komunikacyjnych. Składka OC będzie opodatkowana?

Kierowcy w przyszłym roku muszą liczyć się z droższymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi. Dlaczego? Kończy się wojna cenowa między ubezpieczycielami. Branża przerzuci też na klientów koszty nowych podatków.

Wzrosną ceny ubezpieczeń komunikacyjnych. Składka OC będzie opodatkowana?Fot: Jacek Bereźnicki
d16z79m
d16z79m

Wiceminister zdrowia Piotr Gryza tuż przed świętami zapowiedział w Sejmie, że jego resort pracuje nad nowym podatkiem. Resort chce powrócić do pomysłu profesora Zbigniewa Religi i obłożyć składkę na OC podatkiem. Wiceminister Gryza powiedział, że pieniądze te mogą być przeznaczone na świadczenia związane z leczeniem osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych.

Analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń Marcin Tarczyński podkreśla, że składki ubezpieczeniowe i tak pójdą w górę. Według niego ubezpieczenia komunikacyjne przynoszą instytucjom finansowym coraz większe straty. Winna jest między innymi walka cenowa między ubezpieczycielami. Tarczyński prognozuje, że ceny ubezpieczeń komunikacyjnych pójdą w górę.

Tak zwany podatek Religi obowiązywał od 1 października 2007 do końca 2008 roku. Po tym, jak okazał się nieefektywny zrezygnowano z niego. Jego stawka wynosiła 12 procent ubezpieczenia OC.

Ubezpieczyciele będą też obciążeni podatkiem bankowym.

d16z79m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16z79m