WP

Wzrosną ceny ubezpieczeń komunikacyjnych. Składka OC będzie opodatkowana?

Kierowcy w przyszłym roku muszą liczyć się z droższymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi. Dlaczego? Kończy się wojna cenowa między ubezpieczycielami. Branża przerzuci też na klientów koszty nowych podatków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wzrosną ceny ubezpieczeń komunikacyjnych. Składka OC będzie opodatkowana?
(Fot: Jacek Bereźnicki)
WP

Wiceminister zdrowia Piotr Gryza tuż przed świętami zapowiedział w Sejmie, że jego resort pracuje nad nowym podatkiem. Resort chce powrócić do pomysłu profesora Zbigniewa Religi i obłożyć składkę na OC podatkiem. Wiceminister Gryza powiedział, że pieniądze te mogą być przeznaczone na świadczenia związane z leczeniem osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych.

Analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń Marcin Tarczyński podkreśla, że składki ubezpieczeniowe i tak pójdą w górę. Według niego ubezpieczenia komunikacyjne przynoszą instytucjom finansowym coraz większe straty. Winna jest między innymi walka cenowa między ubezpieczycielami. Tarczyński prognozuje, że ceny ubezpieczeń komunikacyjnych pójdą w górę.

Tak zwany podatek Religi obowiązywał od 1 października 2007 do końca 2008 roku. Po tym, jak okazał się nieefektywny zrezygnowano z niego. Jego stawka wynosiła 12 procent ubezpieczenia OC.

WP

Ubezpieczyciele będą też obciążeni podatkiem bankowym.

Polub WP Finanse
WP
WP