Trwa ładowanie...
e-dowód
11-07-2016 06:29

Z nowym e-dowodem do lekarza

Z podpisem kwalifikowanym czy bez? Pełniący funkcję karty ubezpieczenia zdrowotnego czy nie? Powstaje ostateczna koncepcja e-dowodu. Pierwsze dokumenty w nowej odsłonie pojawią się już w 2017 r. Każdy z nas powinien dostać dowód z elektroniczną warstwą - zgodnie z wytycznymi KE - najpóźniej do 31 marca 2019 r., - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Share
Z nowym e-dowodem do lekarzaŹródło: Fotolia, fot: Fotolia
d2oq2ob

Z podpisem kwalifikowanym czy bez? Pełniący funkcję karty ubezpieczenia zdrowotnego czy nie? Powstaje ostateczna koncepcja e-dowodu. Pierwsze dokumenty w nowej odsłonie pojawią się już w marcu 2017 r. Ostateczna data zamknięcia programu - zgodnie z wytycznymi KE - ma nastąpić najpóźniej do 31 marca 2019 r. - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Pod koniec czerwca resorty cyfryzacji, zdrowia oraz spraw wewnętrznych i administracji zawarły porozumienie, w którym zobowiązują się ekspresowo, bo do końca lipca, wypracować dokładny harmonogram wprowadzenia dowodu elektronicznego oraz uzgodnić, co ma się na nim znaleźć.

Z treści dokumentu, do którego dotarł "DGP", wynika, że mają być uzgodnione następujące kwestie: jak ma wyglądać proces uwierzytelniania obywatela? Czy ma być przeprowadzony za pomocą podpisu elektronicznego? Jaka ma być rola dowodu w kontaktach ze służbą zdrowia?

d2oq2ob

Nowy dowód osobisty - jak pisze "DGP" - stanie się prawdopodobnie elektroniczną kartą zdrowia.

Minister cyfryzacji Anna Streżyńska szacuje całkowity koszt stworzenia i wprowadzenia nowych dowodów, co ma nastąpić - zgodnie z wytycznymi KE, inaczej Polska straci dotację na ten projekt w wysokości 297 mln zł - najpóźniej do 31 marca 2019 roku, na 1,5 mld złotych. - Ta wycena będzie aktualna, pod warunkiem, że dowody zawierać będą także funkcje Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego - powiedziała "DGP" minister Streżyńska.

d2oq2ob
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2oq2ob