Trwa ładowanie...
dsw24ng

Żadnego śladu Kadafiego i jego synów w ich siedzibie - libijscy powstańcy

23.08. Trypolis (PAP/AFP) - Powstańcy libijscy całkowicie kontrolują kompleks koszarowy Bab al-Azizija, gdzie znajdowała się siedziba Muammara Kadafiego w Trypolisie, i nie...

Share
dsw24ng

23.08. Trypolis (PAP/AFP) - Powstańcy libijscy całkowicie kontrolują kompleks koszarowy Bab al-Azizija, gdzie znajdowała się siedziba Muammara Kadafiego w Trypolisie, i nie znaleźli żadnych śladów dyktatora ani jego synów - poinformował we wtorek wieczorem rzecznik rebeliantów.

"Bab al-Azizija jest całkowicie pod naszą kontrolą, nie ma tu pułkownika Kadafiego ani jego synów. Nikt nie wie, gdzie oni są" - powiedział pułkownik Ahmed Omar Bani, który znajduje się w Bengazi, stolicy powstańców na wschodzie kraju.

"Jesteśmy przekonani, że Kadafi opuścił Trypolis, lecz jego schwytanie jest jedynie kwestią czasu" - zadeklarował ze swej strony Fathi Terbel, wpływowy członek Narodowej Rady Libijskiej, który był jednym z inicjatorów rewolty przeciwko reżimowi.

Powstańcy przejęli we wtorek po południu kontrolę nad siedzibą Kadafiego w Trypolisie po wielu godzinach zaciętych walk.(PAP)

jo/ kar/ asa/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dsw24ng

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsw24ng
dsw24ng