WP

Zadośćuczynienie za odmowę obsługi czarnoskórych klientów. Sąd w Hiszpanii nie miał wątpliwości: to rasizm

"W tym barze nie obsługujemy czarnych" – powiedział właściciel lokalu w Katalonii i pożałował, gdyż sąd wyjaśnił mu dobitnie, że to przejaw rasizmu. A następnie zasądził karę finansową.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie można odmówić obsłużenia klienta w związku z jego wyznaniem, kolorem skóry czy pochodzeniem
Nie można odmówić obsłużenia klienta w związku z jego wyznaniem, kolorem skóry czy pochodzeniem (East News, Fot: -)
WP

Zarówno pokrzywdzeni, jak i obecni w lokalu świadkowie przedstawili dowody na to, że głównym motywem negatywnego stosunku restauratora do klientów był kolor ich skóry – informuje PAP.

- Oskarżony działał jak rasista- stwierdziła sędzia, nakazując właścicielowi baru wypłatę każdemu z pięciu poszkodowanych 300 euro tytułem zadośćuczynienia za "działanie na szkodę ich godności".

Skazany przez sąd Argentyńczyk bronił się twierdząc, że sprawa jest “nieporozumieniem", wynikającym ze słabej znajomości języka hiszpańskiego przez pięciu skarżących go Afrykańczyków.

WP

Minister finansów o głośnej prowokacji urzędniczek skarbówki

Do zdarzenia doszło w prowadzonym przez obywatela Argentyny barze w katalońskim miasteczku Arenys de Mar w maju 2016 r. Właściciel miał odmówić obsługi jednemu z czarnoskórych klientów, który w imieniu swoich czterech towarzyszy próbował złożyć zamówienie.

WP

Pochodzący z Afryki klient miał usłyszeć przy ladzie od restauratora, że “w jego barze nie obsługuje się czarnych". Następnie między mężczyznami doszło do utarczki słownej.

Kiedy towarzysze składającego zamówienie próbowali negocjować z szefem, Argentyńczyk powtórzył, że “jego lokal nie jest dla czarnych". Po kilku dniach od zdarzenia piątka Afrykańczyków złożyła w miejscowym sądzie pozew przeciwko właścicielowi baru.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
WP
WP