Trwa ładowanie...

Zadośćuczynienie za odmowę obsługi czarnoskórych klientów. Sąd w Hiszpanii nie miał wątpliwości: to rasizm

"W tym barze nie obsługujemy czarnych" – powiedział właściciel lokalu w Katalonii i pożałował, gdyż sąd wyjaśnił mu dobitnie, że to przejaw rasizmu. A następnie zasądził karę finansową.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Zadośćuczynienie za odmowę obsługi czarnoskórych klientów. Sąd w Hiszpanii nie miał wątpliwości: to rasizmŹródło: East News, fot: -
d8d1qu3
d8d1qu3

Zarówno pokrzywdzeni, jak i obecni w lokalu świadkowie przedstawili dowody na to, że głównym motywem negatywnego stosunku restauratora do klientów był kolor ich skóry – informuje PAP.

- Oskarżony działał jak rasista- stwierdziła sędzia, nakazując właścicielowi baru wypłatę każdemu z pięciu poszkodowanych 300 euro tytułem zadośćuczynienia za "działanie na szkodę ich godności".

Skazany przez sąd Argentyńczyk bronił się twierdząc, że sprawa jest “nieporozumieniem", wynikającym ze słabej znajomości języka hiszpańskiego przez pięciu skarżących go Afrykańczyków.

Minister finansów o głośnej prowokacji urzędniczek skarbówki

Do zdarzenia doszło w prowadzonym przez obywatela Argentyny barze w katalońskim miasteczku Arenys de Mar w maju 2016 r. Właściciel miał odmówić obsługi jednemu z czarnoskórych klientów, który w imieniu swoich czterech towarzyszy próbował złożyć zamówienie.

Pochodzący z Afryki klient miał usłyszeć przy ladzie od restauratora, że “w jego barze nie obsługuje się czarnych". Następnie między mężczyznami doszło do utarczki słownej.

d8d1qu3

Kiedy towarzysze składającego zamówienie próbowali negocjować z szefem, Argentyńczyk powtórzył, że “jego lokal nie jest dla czarnych". Po kilku dniach od zdarzenia piątka Afrykańczyków złożyła w miejscowym sądzie pozew przeciwko właścicielowi baru.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d8d1qu3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8d1qu3