Trwa ładowanie...
d2zc5a6

Zakaz parkowania na chodnikach. Ministerstwo może pochyli się nad tym pomysłem

Pomysł likwidacji przepisu zezwalającego na parkowanie na chodniku już wzbudził olbrzymie emocje, choć na razie taki projekt trafił do sejmowej Komisji ds. Petycji. Ministerstwo Infrastruktury przyznaje, że jeszcze nie analizowało tej kwestii, ale to może się wkrótce zmienić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aktywiści miejscy chcą pozostawić możliwość parkowania dwoma kołami na chodniku.
Aktywiści miejscy chcą pozostawić możliwość parkowania dwoma kołami na chodniku. (PAP, Fot: Darek Delmanowicz / Źródło: PAP,Darek Delmanowicz)
d2zc5a6

O pomyśle usunięcia z Kodeksu drogowego przepisu pozwalającego na parkowanie na chodniku pod warunkiem zachowania 1,5-metrowego przejścia zrobiło się głośno w zeszłym tygodniu.

Pod naszym tekstem ten temat pojawiło się ponad 400 komentarzy, często bardzo krytycznych, a sprawa wywołała poruszenie na forach internetowych czy na Twitterze.

Z taką inicjatywą wystąpiło warszawskie stowarzyszenie Miasto Jest Nasze i koalicja Ruchy Miejskie. Ich projekt trafił do sejmowej Komisji do Spraw Petycji.

d2zc5a6

Pomysłodawcy zakazu parkowania na chodnikach wskazują, że jest to "opresyjne prawo", które wywodzi się z okresu stanu wojennego, a w ten sposób parkować nie można już nawet na Ukrainie.

Komisja do Spraw Petycji zajmie się tym pomysłem już w środę 5 grudnia. Na razie pomysł uzyskał akceptację Biura Analiz Sejmowych.

Kluczowe znaczenie dla tej propozycji będzie miało stanowisko Ministerstwa Infrastruktury. Zapytaliśmy w biurze prasowym resortu, czy jest skłonny poprzeć wykreślenie z Kodeksu drogowego dopuszczalności parkowania na chodnikach.

d2zc5a6

"Ministerstwo Infrastruktury obecnie nie prowadzi prac nad zmianą przepisów w zakresie zatrzymywania się i postoju pojazdów na chodnikach" - wyjaśnia rzecznik resortu Szymon Huptyś.

"Jeżeli Komisja do spraw petycji wystąpi do ministerstwa o opinię w sprawie zmian przepisów zawartych we wniesionej petycji, to MI przeprowadzi analizę podnoszonego problemu" - zaznacza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2zc5a6

Podziel się opinią

Share
d2zc5a6
d2zc5a6