Trwa ładowanie...

Zakaz wykonywania zawodu przez lekarza w całej Unii

Unia Europejska chce wprowadzić monitoring pracy lekarzy. Chodzi przede wszystkim o stworzenie specjalnego rejestru, w którym będą zawarte informacje dotyczące przeszłości zawodowej lekarzy

Zakaz wykonywania zawodu przez lekarza w całej Unii
d1mjj33
d1mjj33

A wszystko po to, żeby zakaz wykonywania zawodu obowiązywał na terenie całej Unii Europejskiej, a nie tylko w kraju, w którym został on wydany. W tej chwili lekarz, który otrzymał taki zakaz może z powodzeniem kontynuować swoją pracę na terenie innego kraju w UE. Jak twierdzą specjaliści, proceder ten jest bardzo niebezpieczny i należy zrobić wszystko, żeby uniemożliwić praktyką lekarską osobom, które zostały odsunięte od wykonywania zawodu.

– W Unii nie działa obieg informacji między szpitalami, który pomógłby skutecznie ukrócić takie przypadki – powiedział na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” Kaisa Immonen-Charalambous z Europejskiego Forum Pacjentów.

„KE proponuje uzupełnić tę lukę, wypracowując ogólnoeuropejski system alarmowy. Jak bardzo jest to potrzebne, pokazuje ujawniony na początku roku skandal w Niemczech. W jednym z tamtejszych szpitali pracuje holenderski neurochirurg, który w swoim kraju został pozbawiony prawa do wykonywania zawodu” – czytamy w „DGP”.

JK,WP.PL

d1mjj33
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mjj33