Trwa ładowanie...

Zakupy na Wielkanoc. Zobacz, jakich błędów nie popełniać

Przed Wielkanocą to czas, kiedy Polacy kupują bardzo dużo żywności. Robiąc zakupy na święta warto czytać skład produktów i sprawdzać ich datę przydatności do spożycia. Przypominają o tym eksperci Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Zakupy na Wielkanoc. Zobacz, jakich błędów nie popełniaćŹródło: Fotolia, fot: Fotolia
d3cpc7h
d3cpc7h

Przed Wielkanocą to czas, kiedy Polacy kupują bardzo dużo żywności.Tym bardziej, że zamierzamy wydać cztery razy więcej niż w zwykły weekend. Eksperci Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przypominają, że robiąc zakupy na święta warto czytać skład produktów i sprawdzać ich datę przydatności do spożycia.

Agnieszka Majchrzak z UOKiK-u podkreśla, że kupując jaja należy dokładnie przeczytać informację o ich pochodzeniu. Wskazuje, że czasem w błąd wprowadzają opakowania przedstawiające wiejski krajobraz. To sprawia, że część klientów kupuje jaja od kur z chowu klatkowego, myśląc, że pochodzą one z chowu ekologicznego.

Agnieszka Majchrzak dodaje, że warto też zapoznać się ze składem kupowanych wędlin. Przypomina, że w Polsce nie ma norm dotyczących jakości tych produktów. Dlatego wędliny o tej samej nazwie, pochodzące od różnych producentów, mogą mieć inny skład.

Ekspert dodaje, że należy uważać na datę przydatności produktów do spożycia. Wskazuje, że część sprzedawców handlowców próbuje przed świętami pozbyć się zalegającego na półkach towaru.

d3cpc7h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cpc7h