Trwa ładowanie...

Zara chce być ekologiczna i oferuje recykling ubrań

Znana marka ubrań wprowadzi niedługo recykling ubrań. Używane ubrania można będzie zostawić w specjalnych koszach rozstawionych w sklepach. Następnie zostaną one przetworzone lub rozdzielone wśród potrzebujących.

Zara chce być ekologiczna i oferuje recykling ubrańŹródło: Eastnews, fot: Artur Zawadzki/REPORTER
dr8ccwi
dr8ccwi

Kosze na porzucone ubrania mają stać się ważną częścią strategii marki na najbliższe cztery lata – napisał w liście do inwestorów Prezes Inditexu (grupy, do której należy Zara) – Pablo Isla.

Pilotażowy projekt ruszy najpierw w 37 sklepach w pięciu krajach: w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Danii i Szwecji. Kiedy dotrze do Polski? Nie wiadomo.

Ubrania pozostawione w sklepowych punkach zostaną posortowane przez organizacje pozarządowe, takie jak Czerwony Krzyż, i rozdystrybuowane między osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym.

Pomysł na recykling ubrań nie jest nowy. Stoi za nim idea „zamknięcia pętli”. Chodzi o to, by już wykonane produkty nie kończyły na wysypiskach lecz trafiały do ponownego obiegu. Ma to na celu bardziej efektywne wykorzystanie zasobów oraz ograniczenie emisji dwutlenku węgla w oparciu o zasady zrównoważonego i skonsolidowanego rozwoju.

Stosują ją także inne marki. Przykładowo, H&M oferuje za pozostawienie starych ubrań kupon rabatowy o wartości 5 zł, który można wykorzystać przy zakupach za minimum 40 zł. Przekazane w ten sposób ubrania marka, w zależności od ich stanu, przeznacza do ponownego użycia, przetworzenia lub produkcji energii.

dr8ccwi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr8ccwi