Trwa ładowanie...
d2mn1gd

Zarząd grupy Kęty zaproponuje wypłatę 5 zł dywidendy za akcję z zeszłorocznego zysku (opis)

04.04. Warszawa (PAP) - Zarząd Grupy Kęty zamierza przeznaczyć na wypłatę dywidendy z zeszłorocznego zysku 46,13 mln zł, co daje 5 zł na akcję - poinformowała spółka w...

Share
d2mn1gd

04.04. Warszawa (PAP) - Zarząd Grupy Kęty zamierza przeznaczyć na wypłatę dywidendy z zeszłorocznego zysku 46,13 mln zł, co daje 5 zł na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

W raporcie kwartalnym spółka informowała, że narastająco, po czterech kwartałach, zysk netto grupy wyniósł 103,5 mln zł. Tymczasem zysk netto wykazany w raporcie rocznym za 2011 r. jest nieco wyższy, wynosi 114,2 mln zł.

"Rok 2011 zapisze się jako rok wyjątkowych osiągnięć w historii spółki. Imponująco wzrosły przychody ze sprzedaży i osiągnęły najwyższy jak dotąd poziom 1,5 mld zł. W ślad za nimi zwiększyły się znacząco zyski; spółka wypracowała 114,2 mln zł skonsolidowanego zysku netto. Na historycznie wysokim poziomie były także inwestycje. (...) Spółka wykorzystała swoje przewagi konkurencyjne i osiągnęła bardzo dobre wyniki finansowe. Dlatego zarząd zarekomenduje wypłatę rekordowej dywidendy za ubiegły rok w wysokości 5 zł na akcję" - poinformował prezes Dariusz Mańko w liście do akcjonariuszy.

Rok wcześniej spółka wypłaciła 4 zł dywidendy na akcję, przeznaczając na ten cel 36,9 mln zł. (PAP)

morb/ asa/

d2mn1gd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mn1gd
d2mn1gd