Zarzuty dla członków Komisji Majątkowej

"Rzeczpospolita" pisze o aferze związanej z przekazaniem gruntu w Białołęce zakonnicom. Warszawska Prokuratura Okręgowa postawiła zarzuty dwóm członkom strony kościelnej zasiadającym w Komisji Majątkowej, która zajmuje się zwrotem mienia utraconego przez Kościół w PRL.

Według informacji "Rzeczpospolitej", śledczy podejrzewają o poświadczenie nieprawdy ks. Mirosława P. i adwokata dr. Krzysztofa W. Ks. Mirosław P. dyrektor finansowy archidiecezji katowickiej, przez wiele lat był wiceszefem kościelno -rządowej komisji. Odszedł z niej w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas na stanowisku wiceszefa zastąpił go Krzysztof W. , który również od lat pracuje w Komisji Majątkowej.

Jak udało się ustalić gazecie, zarzuty wobec nich mają związek ze sprawą przekazania 47 ha w Warszawie-Białołęce zakonowi poznańskich elżbietanek. Zakonnice dostały grunt na podstawie orzeczenia Komisji Majątkowej z 10 czerwca 2008 r. Atrakcyjne grunty od razu odsprzedały za 30 mln zł Stanisławowi M., biznesmenowi z Pomorza. Według władz Białołęki ziemia w tym miejscu jest warta nawet 240 mln zł.

Burmistrz Białołęki prawie dwa lata temu zawiadomił prokuraturę. Pełnomocnikiem transakcji między elżbietankami a prywatnym nabywcą był były funkcjonariusz SB ze Śląska, dziś biznesmen o wielkich wpływach w Kościele katolickim.
O szczegółach pisze "Rzeczpospolita".

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)