Trwa ładowanie...
d3wle71

Zdolność magazynowania gazu w Polsce wzrośnie w '14 do 2,9 mld m sześc. - MSP

...

d3wle71
d3wle71

31.03. Warszawa (PAP) - Zdolność magazynowania gazu w Polsce wzrośnie w tym roku do 2,9 mld m sześc. - podało MSP w komunikacie na swojej stronie internetowej.

Jak poinformowało MSP wzrost zdolności magazynowania, to m.in. efekt rozbudowy magazynu Husów na Podkarpaciu.

"Rozbudowa magazynu w Husowie, który dzięki unijnym funduszom powiększy się z 350 do 500 mln m sześc. jest elementem programu zwiększania pojemności podziemnych magazynów gazu. W tym roku osiągniemy zdolność magazynowania 2,9 mld m sześc. gazu. To wzrost o ponad 1 mld m sześc. od 2007 r." - powiedział, cytowany w komunikacie, Włodzimierz Karpiński, minister Skarbu Państwa.

Koszt rozbudowy podziemnego magazynu gazu w Husowie wyniesie ok. 83 mln zł, z czego 38 mln zł to dofinansowanie z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko.

MSP podało, że w tym roku zakończy się również rozbudowa o ponad 600 mln m sześc. magazynu gazu w Wierzchowicach na Dolnym Śląsku. W kolejnych latach wzrośnie z kolei pojemność magazynów gazu w Mogilnie w Kujawsko-Pomorskiem i Brzeźnicy w Południowo-Wschodniej Polsce. Powstanie również nowy magazyn w Kosakowie koło Gdańska. (PAP)

jow/ jtt/

d3wle71
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wle71