ycipk-2c72ht

Złoty odzyskuje siły. Frank szwajcarski najtańszy od początku roku

Polska waluta odrabia straty po ostatniej obniżce ratingu przez Standard&Poor's.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Złoty odzyskuje siły. Frank szwajcarski najtańszy od początku roku
(Fotolia)
ycipk-2c72ht

Około 3,95 złotego trzeba we wtorek zapłacić na rynku za franka szwajcarskiego. Posiadacze kredytów we frankach mogą nieco odetchnąć. Polska waluta umacnia się bowiem do poziomów sprzed ostatniej obniżki ratingu przez agencję Standard&Poor's.

Kurs franka szwajcarskiego w okolicach 3,95 złotego, to najniższa wartość od początku roku. W ostatnim miesiącu szwajcarska waluta szła wyraźnie do góry, sięgając poziomu nawet 4,12 złotego.

We wtorek widać, że polska waluta odzyskuje siłę. Złoty umocnił się również wobec euro, a także dolara. Amerykańska waluta spadła do poziomu 4 złotych, podczas gdy w tym roku za jednego dolara trzeba było już zapłacić nawet 4,15 złotego.

ycipk-2c72ht

Złoty w ostatnich tygodniach osłabiał się wobec głównych walut po tym, gdy agencja ratingowa Standard&Poor's zdecydowała się na obniżkę oceny Polski z "A-" do "BBB+". Wywołało to spore zamieszanie na rynku, a także polityczne, przyczyniając się nie tylko do osłabienia złotego, ale również spadków na giełdzie.

Do osłabienia franka szwajcarskiego we wtorek przyczyniła się również wypowiedź szefa banku centralnego Szwajcarii. Thomas Jordan stwierdził, że według niego frank jest przewartościowany wobec euro.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2c72ht

ycipk-2c72ht
ycipk-2c72ht