Trwa ładowanie...

Złoty odzyskuje siły. Frank szwajcarski najtańszy od początku roku

Polska waluta odrabia straty po ostatniej obniżce ratingu przez Standard&Poor's.

Share
Złoty odzyskuje siły. Frank szwajcarski najtańszy od początku roku
Źródło: Fotolia
d3bydld

Około 3,95 złotego trzeba we wtorek zapłacić na rynku za franka szwajcarskiego. Posiadacze kredytów we frankach mogą nieco odetchnąć. Polska waluta umacnia się bowiem do poziomów sprzed ostatniej obniżki ratingu przez agencję Standard&Poor's.

Kurs franka szwajcarskiego w okolicach 3,95 złotego, to najniższa wartość od początku roku. W ostatnim miesiącu szwajcarska waluta szła wyraźnie do góry, sięgając poziomu nawet 4,12 złotego.

d3bydld

We wtorek widać, że polska waluta odzyskuje siłę. Złoty umocnił się również wobec euro, a także dolara. Amerykańska waluta spadła do poziomu 4 złotych, podczas gdy w tym roku za jednego dolara trzeba było już zapłacić nawet 4,15 złotego.

Złoty w ostatnich tygodniach osłabiał się wobec głównych walut po tym, gdy agencja ratingowa Standard&Poor's zdecydowała się na obniżkę oceny Polski z "A-" do "BBB+". Wywołało to spore zamieszanie na rynku, a także polityczne, przyczyniając się nie tylko do osłabienia złotego, ale również spadków na giełdzie.

Do osłabienia franka szwajcarskiego we wtorek przyczyniła się również wypowiedź szefa banku centralnego Szwajcarii. Thomas Jordan stwierdził, że według niego frank jest przewartościowany wobec euro.

d3bydld

Podziel się opinią

Share
d3bydld
d3bydld