Trwa ładowanie...

Złupią nas na podatku, żeby opłacić stadion

Praktycznie wszystkie imprezy na stadionie w tym roku były finansową klapą. Spółka Wrocław 2012 zarządzająca obiektem poprosiła o dodatkowe 20 mln zł, by pokryć straty. Radni miejscy już znaleźli te pieniądze... w naszych kieszeniach! 19 mln zł zarobi urząd na podniesieniu stawki podatku od nieruchomości. Jest już pewne że zapłacimy więcej, bo radni Dutkiewicza przegłosowali maksymalne możliwe stawki tego podatku.

Złupią nas na podatku, żeby opłacić stadionŹródło: Fakt
dwdum8m
dwdum8m

Spółka Wrocław 2012 straciła na koncercie Queen, turnieju piłkarskim Polish Masters i meczu Japonia – Brazylia grube miliony złotych. Ile? Tego dokładnie nie wiadomo. – Wynika to m.in. z faktu, że firma Dynamicom w dalszym ciągu nie rozliczyła się z imprez, które zorganizowała na stadionie – tłumaczy Adam Burak, rzecznik spółki Wrocław 2012. Pewne jest tylko to, że na meczu Japonia – Brazylia straciliśmy ok. 800 tysięcy złotych oraz to, że spółka zarządzająca stadionem, choć już dostała od miasta 6 mln zł na utrzymanie obiektu, poprosiła władze miasta, by nie musiała oddawać pożyczonych wcześniej 20 mln zł. – Zwróciliśmy się do miasta z zapytaniem o możliwość przekształcenia 20 mln zł dopłat, które mieliśmy zwrócić , na kapitał zakładowy spółki. Jeżeli nie będzie możliwe wystąpimy o prolongatę terminu spłaty tych dopłat – potwierdza Adam Burak.

Jednak to nie wszystko – wiadomo już, że radni miejscy znaleźli większość brakującej kasy w naszych kieszeniach. Bo 19 mln zł zarobi budżet miasta na podniesieniu stawki podatku od nieruchomości. Według nowych taryf za metr kwadratowy mieszkania zapłacimy 73 grosze, czyli o 3 grosze więcej niż teraz. To opłata roczna, więc pozornie nie jest tak dotkliwa – skarbnik miejski Marcin Urban tłumaczył nawet radnym, że podwyżka pokrywa jedynie inflację.

Bardziej boli świadomość, że po tym jak zbudowaliśmy stadion za ponad 900 mln zł (na blisko połowę tej kwoty zaciągnęliśmy kredyt), to cały czas musimy do niego dopłacać. Z wyższych podatków.

Polecamy w internetowym wydaniu Fakt: Będzie mniej na kamienice

dwdum8m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwdum8m