Trwa ładowanie...
d4eo2uy
edukacja
25-08-2009 23:24

Zmiany w kierownictwie MEN (komunikat)

...

d4eo2uy
d4eo2uy

25.08. Warszawa - Biuro Prasowe MEN informuje:

Prezes Rady Ministrów przychylił się do wniosku profesora Zbigniewa Marciniaka o odwołanie go z zajmowanego stanowiska Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Wniosek został złożony w lipcu na ręce Katarzyny Hall, Ministra Edukacji Narodowej.

Oświadczenie profesora Zbigniewa Marciniaka

Z satysfakcją stwierdzam, że udało się nam zreali­zować wszystkie zamierzenia, w które pragnąłem się zaangażować podejmując pracę w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Mamy bowiem gotową podstawę programową kształcenia ogólnego oraz przejrzysty program jej wdrożenia - od września tego roku podstawa ta będzie wkraczać do kolejnych klas. Gotowy jest także docelowy model systemu egzaminów zewnętrznych, w niczym nie ustępujący najlepszym światowym wzorcom. Jego wdrożenie będzie sukce­sywnie następować od roku 2010 i rozpocznie się od, powszechnie postulowanego przez świat akademicki, powrotu matematyki jako obowiązkowego przedmiotu maturalnego. Mamy wreszcie transparentny system dopuszczania podręczników do użytku szkolnego oraz klarowny plan doskonalenia systemu ich recenzowania.

d4eo2uy

Nastał więc odpowiedni moment na podjęcie decyzji o powrocie do mojego poprzedniego zajęcia - pracy naukowej w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego. Z takiej możliwości postano­wiłem obecnie skorzystać i dlatego w końcu lipca złożyłem na ręce Pani Minister Katarzyny Hall prośbę o odwołanie mnie ze stanowiska podsekretarza stanu w MEN. Z zadowoleniem przyjąłem informację, że moja prośba spotkała się ze zrozumieniem.

Na wniosek Katarzyna Hall, Ministra Edukacji Narodowej, Prezes Rady Ministrów powołał Panią Lillę Jaroń na stanowisko Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej z dniem 27 sierpnia.

Będzie ona odpowiadać za strategię zmian systemowych w edukacji oraz za efektywność jej finansowania, w tym wsparcia systemu edukacji z funduszy europejskich.

Lilla Jaroń - nota biograficzna

d4eo2uy

Ma 46 lat. Jest absolwentką Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Ukończyła również studia podyplomowe z zarządzania oświatą.

Pierwsze kroki zawodowe stawiała w 1992 roku jako nauczyciel przedmiotów ekonomicznych w szkole średniej - Lotniczych Zakładach Naukowych we Wrocławiu.

W latach 1997-1999 pracowała jako wizytator w Kuratorium Oświaty, gdzie zajmowała się obszarem funkcjonowania szkół niepublicznych zawodowych.

d4eo2uy

Jest autorką programu własnego oraz obudowy metodycznej dla potrzeb nauczania "Przedsiębiorczości" uczniów szkół nieekonomicznych.

Przez ostatnie siedem lat, jako dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu zarządzała 250 placówkami szkolnymi i przedszkolnymi. Nadzorowała wdrożenie zintegrowanego systemu elektronicznego naboru uczniów przedszkoli i szkół na wszystkich poziomach edukacji. Za priorytet obrała otwarcie szkół wrocławskich na europejskie programy edukacyjne oraz bogate zajęcia pozalekcyjne wybierane przez uczniów w oparciu o miejskie centra sportu.

Wspierała nowatorskie projekty szkolne, eksperymenty edukacyjne oraz innowacyjne programy własne nauczycieli. Rozpoczęła intensywną modernizację centrów kształcenia zawodowego, techników i szkół zawodowych we współpracy z lokalnymi firmami.

d4eo2uy

Od czerwca 2009 roku jako sekretarz województwa sprawowała nadzór nad Dolnośląskim Urzędem Pracy w zakresie Programu Operacyjnego - Kapitał Ludzki oraz nad organizacją kontroli projektów z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Społecznie, reprezentuje potrzeby mieszkańców w radzie powiatu wrocławskiego. Jest członkiem Towarzystwa Miłośników Wrocławia oraz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Jest mężatką, ma dwie córki, studentki kierunków ścisłych na Politechnice Wrocławskiej.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ sdd/

d4eo2uy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eo2uy