Trwa ładowanie...

Zmiany w OFE niekonstytucyjne? Trybunał zdradza, kiedy wyda wyrok

- Sprawa OFE dojrzała już do rozstrzygnięcia - mówi prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Zmiany w OFE niekonstytucyjne? Trybunał zdradza, kiedy wyda wyrokFot: Jacek Bereźnicki
d34767z
d34767z

Najpóźniej w grudniu tego roku wydamy wyrok w sprawie zmian w otwartych funduszach emerytalnych - zapowiada prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński.

Prezes wypowiedział się w tej kwestii dla "Pulsu Biznesu". Ponad półtora roku temu prezydent Bronisław Komorowski zaskarżył do Trybunału część regulacji dotyczących OFE. Zakwestionował on między innymi zapis, który zakazuje funduszom inwestowania w papiery wartościowe emitowane albo gwarantowane przez Skarb Państwa, a także zakaz reklamy OFE.

Mimo że wciąż nie wyznaczono terminu rozprawy, to sędziowie nie próżnują. - Sprawa OFE dojrzała już do rozstrzygnięcia. Sędzia sprawozdawca skończył pisanie projektu orzeczenia i jego uzasadnienia. Na początku lipca został on przekazany wszystkim sędziom. W drugiej połowie września będzie posiedzenie, na którym będziemy nad nim głosować - mówi prezes TK.

Jak dodaje, po zaakceptowaniu projektu przez co najmniej ośmiu sędziów, zostanie wyznaczony termin rozprawy.

d34767z

Kiedy się ona odbędzie? - Wyrok zapadnie najpóźniej w grudniu tego roku. Niewykluczone jednak, że wcześniej, w drugiej połowie października - wskazuje prof. Rzepliński.

Jak wyjaśnia, ten termin może wynikać z tego, że na początku listopada pięciu sędziów odejdzie z TK, a chcieliby wziąć udział w wydaniu orzeczenia. - To jednak nie jest postanowione, wkrótce wszystko się okaże - dodaje prezes Trybunału.

Zobacz też: * *Wzmożone kontrole ZUS w całej Polsce. Ubezpieczyciel przygląda się umowom o dzieło i wystawia ogromne kary

d34767z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34767z