Trwa ładowanie...

Znany dostawca energii zmienia logo. Ważne informacje dla miliona klientów

Od września RWE Polska, jeden z największych dostawców energii w Warszawie i okolicach, zmienia nazwę na innogy. Inaczej będzie wyglądać również logo firmy, więc klienci nie powinni być zaskoczeni, gdy otrzymają fakturę od nieznanej im dotychczas firmy.

Znany dostawca energii zmienia logo. Ważne informacje dla miliona klientówFot: rwe.pl
d3ovnlf

Od września RWE Polska, jeden z największych dostawców energii w Warszawie i okolicach, zmienia nazwę na innogy. Inaczej będzie wyglądać również logo firmy.

"Przyjęliśmy nową nazwę i logotyp, dlatego zmieni się wygląd dokumentów otrzymywanych w korespondencji" - informuje dostawca na swojej stronie internetowej. Około milion mieszkańców Warszawy (i nie tylko), którym prąd dostarcza RWE, może spodziewać się w skrzynce faktury od firmy, o której nigdy dotąd nie słyszeli. Nowa nazwa - innogy - powstała z połączenia dwóch angielskich słów "innovation" i "energy".

Operator zapewnia, że w lipcu i sierpniu rozsyła do swoich klientów informacje o zmianach, ale te nie do wszystkich jeszcze dotarły. - Żadnego pisma nie dostałem i nie miałem pojęcia, że jest jakaś zmiana - mówi w rozmowie z WP Mateusz, mieszkaniec warszawskiej Ochoty i klient RWE. - Prawdopodobnie fakturę z logo innej firmy wyrzuciłbym do śmietnika.

d3ovnlf

Co więcej, jak podkreśla klient RWE, w wakacje byli u niego przedstawiciele firmy i kontrolowali liczniki, jednak o zmianie nazwy i logotypu nawet się nie zająknęli. Mimo kilku telefonów do biura prasowego firmy oraz wysłanej wiadomości, nie udało nam się skontaktować z przedstawicielem RWE.

Firma na swojej stronie internetowej zapewnia jednak, że klienci będą również informowani "we wszystkich punktach obsługi klienta, na infolinii, w specjalnej zakładce na stronie oraz podczas wydarzeń miejskich pod patronatem firmy". Na jesień jest z kolei zaplanowana kampania reklamowa nowej marki m. in. w środkach masowego przekazu.

Rebranding RWE w innogy to również okazja dla firmy, by wprowadzić nowe rozwiązania, takie jak LiveChat, e-BOK czy powiadomienia SMS. Spółka planuje również otwarcie kolejnego Centrum Obsługi Klienta.

Co najbardziej istotne, klienci nie muszą martwić się podpisywaniem nowych dokumentów, bo zmiana następuje automatycznie i dotychczasowe umowy zachowują ważność. Bez zmian pozostają również ceny prądu, a także podstawowe dane firmy, takie jak NIP, KRS czy numer rachunku bankowego.

d3ovnlf

RWE Polska dostarcza prąd nie tylko w Polsce, ale również w krajach sąsiadujących. Nazwa jednak zmieni się wszędzie. "Przejście na nową markę zainicjują na początku września 2016 r. Niemcy, Czechy i Polska. Na Słowacji nowa marka zostanie wprowadzona w październiku, a w innych krajach w roku 2017 i w kolejnych latach" - czytamy na stronie spółki.

RWE Polska to oddział niemieckiego giganta energetycznego RWE, który na całym świecie zatrudnia ok. 60 tys. pracowników i sprzedaje prąd do 15 mln klientów.

d3ovnlf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ovnlf