Trwa ładowanie...

Zwiastun "Krainy Lodu 2" bije rekordy. To zapowiedź krociowych zysków Disney'a

Ostatnie wyniki Walta Disneya wskazują na świetną kondycję koncernu. Ta ma szanse poprawić się jeszcze bardziej za sprawą premiery drugiej części animowanego hitu "Kraina Lodu". Maszyna już ruszyła.

Share
Zwiastun "Krainy Lodu 2" bije rekordy. To zapowiedź krociowych zysków Disney'a
Źródło: Youtube.com, Fot: Kraina Lodu2/Disney
d2lihlx

Zwiastun kontynuacji przygód sióstr Elsy i Anny tylko na profilu Disneya od środy, kiedy został opublikowany, wyświetlony został już ponad 20,5 mln razy. Daje to nadzieje koncernowi Disneya, że długo oczekiwana druga część "Krainy Lodu" pobije rekordy pierwszego filmu.

A ten przecież okazał się kasowym hitem 2013 roku. Przypomnijmy, że sama sprzedaż biletów do kin, która osiągnęła poziom ok. 1,3 mld dol. okazała się niemal dziesięciokrotnie wyższa niż koszty produkcji "Krainy Lodu". W 2014 roku twórcy "Krainy lodu" odebrali dwie statuetki Oscara.

d2lihlx

Od tamtej pory Disney nie pozwala zapomnieć o swoich złotonośnych bohaterach. Pierwszy niepłenometrażowy film o Elsie, Annie, bałwanku Olafie w 2015 roku utrwaliły w świadomości dzieci i ich rodziców historie z Krainy Lodu i stymulowały niesłabnącą sprzedaż gadżetów związanych z tą produkcją. Dział produktów konsumenckich spółki zanotował wówczas aż 46-procentowy wzrost zysków, do 626 mln dol., za czym stała doskonała sprzedaż zabawek z serii "Kraina Lodu" w okresie zakupów świątecznych.

W 2017 roku studio wypuściło drugi krótkometrażowy film "Przygoda Olafa". Stale podsycane zainteresowanie tą marką powoduje, że bajka wciąż jest dla koncernu maszynką do zarabiania pieniędzy.

Wyniki spółki za czwarty kwartał były lepsze od oczekiwanych. Akcje osiągnęły wartość 1,84 dol. wobec spodziewanych 1,55 dol. Również przychody spółki nieoczekiwanie wzrosły do 15,3 mld dol.

d2lihlx

Kolejną odsłonę "Frozen" w kinach zobaczymy na jesieni. Premiera zapowiedziana została na 22 listopada.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2lihlx

Podziel się opinią

Share
d2lihlx
d2lihlx