Trwa ładowanie...
d3f8kws

Związki zawodowe Tarnowa, Puław i Polic poparły konsolidację branży chemicznej

18.07. Warszawa (PAP) - Związki zwawodowe Zakładów Azotowych "Puławy", Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach i Zakładów Chemicznych Police poparły przestawioną przez Ministra...

Share
d3f8kws

18.07. Warszawa (PAP) - Związki zwawodowe Zakładów Azotowych "Puławy", Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach i Zakładów Chemicznych Police poparły przestawioną przez Ministra Skarbu Państwa koncepcję konsolidacji branży chemicznej, polegającą na połączeniu Zakładów Azotowych w Puławach, Tarnowie, Policach i Kędzierzynie. W opinii związków zawodowych pomimo połączenia powinna zostać zachowana autonomia poszczególnych podmiotów - poinformowały związki w komunikacie prasowym.

"Organizacje związkowe przychylają się do koncepcji konsolidacji przedsiębiorstw ogłoszonej przez Ministra Skarbu Państwa, która polega na połączeniu Zakładów Azotowych w Puławach, Tarnowie, Policach i Kędzierzynie. Zgodnie uważamy, że konsolidacja powinna prowadzić do stworzenia silnego podmiotu, który ma zapobiec wrogiemu przejęciu na agresywnym rynku kapitałowym" - napisano w komunikacie.

"Działanie to winno zapewnić rozwój poszczególnych podmiotów poprzez tworzenie nowych, stabilnych miejsc pracy, zmniejszenie kosztów zakupów surowców i polepszenie wyników każdego z przedsiębiorstw. Jednocześnie zastrzegamy, że w momencie konsolidacji powinna być zachowana autonomia poszczególnych przedsiębiorstw" - dodano.

W komunikacie podano, że ustalenie warunków konsolidacji zabezpieczających interes pracowników nastąpi niezwłocznie w trójstronnym dialogu z zarządami firm chemicznych i Ministrem Skarbu Państwa. (PAP)

mto/ jtt/

d3f8kws

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f8kws
d3f8kws