Trwa ładowanie...
d2i3iyx
piwo

Zwolnienia ponad 80 osób w Kompanii Piwowarskiej

Spodziewając się spadku sprzedaży piwa w Polsce, Kompania Piwowarska tnie koszty działania, zamykając linie produkcyjne i zwalniając pracowników.

Share
d2i3iyx

Wczoraj Kompania Piwowarska (KP)zapowiedziała zwolnienie ponad 70 pracowników browaru w Kielcach oraz kilkunastu osób z działu dystrybucji w Opolu. Chce w ten sposób obniżyć koszty w firmie. Podejmowane działania to odpowiedź na kryzys gospodarczy. Restrykcyjna kontrola wydatków zadecydowała o wstrzymaniu pracy dwóch linii rozlewniczych o najwyższych kosztach w Kielcach i reorganizacji jednego z centrów dystrybucji w Opolu.

_ Szacujemy, że w 2009 roku nadwyżka mocy produkcyjnych w Kompanii Piwowarskiej wyniesie 2 mln hektolitrów lub więcej _- poinformował Paweł Kwiatkowski, rzecznik firmy. Oszczędności zostaną wprowadzone do końca marca.

KP zaczyna już odczuwać skutki ogólnoświatowego kryzysu. Spowolnienie na rynku piwowarskim będzie trwało nadal, bo pogarsza się sytuacja finansowa konsumentów, a dystrybutorzy mają problemy z finansowaniem działalności. Osłabienie złotego podwyższy też koszty działania, co razem z wprowadzaną 1 marca 2009 r. podwyżką akcyzy o 13,6 proc. spowoduje podwyżki cen piwa i spadek jego sprzedaży. Wielkość sprzedaży KP w roku zakończonym 31 marca 2008 wyniosła 14,5 mln hektolitrów piwa.

Autor: JS
czwartek, 26 lutego 2009

d2i3iyx

Podziel się opinią

Share
d2i3iyx
d2i3iyx