Trwa ładowanie...
d4bhzqf

Życzenia premiera dla górników z okazji Barbórki (komunikat)

...

d4bhzqf
d4bhzqf

04.12. Warszawa - CIR informuje:

Na stronie www.premier.gov.pl zamieszczony został film wideo z życzeniami premiera Donalda Tuska dla górników. Przekazujemy treść życzeń:

Dzień dobry,

Niewiele jest zawodów, które cieszyłyby się takim szacunkiem, takim prestiżem jak zawód górnika, i niewiele jest miejsc na świecie takich jak Polska, gdzie wszyscy - nie tylko górnicy - świętujemy dzień 4 grudnia, Barbórkę.

d4bhzqf

To jest święto narodowe, chociaż dedykowane konkretnie polskim górnikom. Nie ma w tym przypadku. Nie tylko fakt, że Wasza praca jest tak ciężka i tak ryzykowna, ale przede wszystkim to, że przyszłość Polski, polski dobrobyt w tak dużym stopniu zależy od Waszego wysiłku, od tego co wydobywacie z ziemi, jak efektywnie to robicie. To być może jest głównym powodem, dla którego niezmiennie Wasz zawód cieszy się tak wielkim uznaniem i szacunkiem wszystkich Polaków, także mojego rządu.

W tym dniu chcę Wam życzyć przede wszystkim bezpiecznej pracy; Wasze bezpieczeństwo będzie dla nas zawsze priorytetem. Ale chcę Wam także życzyć wszystkiego dobrego tak po ludzku - w Waszych rodzinach, też w Waszych rodzinnych budżetach. Zdajemy sobie sprawę, że ta praca wymaga szczególnego patronatu, szczególnej opieki. Będziemy zawsze o tym pamiętać, ile Wasz wysiłek znaczy dla Polski, nie tylko dla Śląska, nie tylko dla Waszych kopalń, ale dla całej Polski. Górnicy i węgla, i miedzi, i gazu, w tym tak modnego ostatnio gazu łupkowego, to ludzie, którym nie tylko 4 grudnia winni jesteśmy najwyższy szacunek. Wszystkiego dobrego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ akuc/ itm/

d4bhzqf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bhzqf