Trwa ładowanie...

1,1 mln zł dla Roche Polska z budżetu na nowe miejsca pracy

W latach 2010-2011 spółka Roche Polska otrzyma z budżetu państwa ponad 1,1 mln zł na utworzenie 100 nowych miejsc pracy w Centrum Badawczo-Rozwojowym, które ma powstać w Poznaniu - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu.

1,1 mln zł dla Roche Polska z budżetu na nowe miejsca pracyŹródło: Jupiterimages
d24s2mi
d24s2mi

CIR podało, że Roche Polska planuje utworzyć w Poznaniu Centrum Badawczo-Rozwojowe. Ma to być pierwsza w Europie Środkowo-Wschodniej placówka, w której prowadzone będą prace nad nowym oprogramowaniem wspierającym opracowywanie nowych leków w spółkach należących do Grupy Roche.

Spółka chce zainwestować w to przedsięwzięcie środki w wysokości 3 mln 770 tys. zł i utrzymać ją przez 5 lat.

"Wpływy do budżetów: państwa i samorządu terytorialnego z tytułu podatków powinny wynieść ok. 3,2 mln zł. Jeśli jednak, do czasu zakończenia inwestycji, nowych miejsc pracy będzie mniej niż 90 lub całkowita wartość nakładów inwestycyjnych będzie niższa niż 3 mln 204 tys. 500 zł, to Roche Polska będzie musiała zwrócić całą otrzymaną pomoc wraz z odsetkami" - czytamy w komunikacie CIR.

Inwestor zadeklarował nawiązanie współpracy z Politechniką Poznańską oraz firmami z regionu. To - zdaniem CIR - powinno przynajmniej w pewnym stopniu ograniczyć emigrację polskich specjalistów.

Inwestycja ta ma umożliwić rozwój sektora badawczego oraz nowoczesnych usług w Polsce, a także podnieść innowacyjność gospodarki w województwie wielkopolskim.

Grupa Roche to lider wśród firm zajmujących się dostarczaniem innowacyjnych rozwiązań w zakresie ochrony zdrowia. Siłą firmy są dwa działy: farmacja i diagnostyka.

d24s2mi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24s2mi