Trwa ładowanie...

119 mln zł na rewitalizację miast Warmii i Mazur

119 mln zł z unijnego programu zostanie przeznaczone na rewitalizację miast Warmii i Mazur, w szczególności zabytkowych budowli czy parków. Zarząd Województwa Warmii i Mazur przyznał w środę dofinansowanie do wszystkich 39 projektów złożonych przez beneficjentów - poinformowała PAP wicemarszałek Urszula Pasławska.

119 mln zł na rewitalizację miast Warmii i MazurŹródło: AFP
d4jti9t
d4jti9t

Dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury 2007-2013.

Z unijnych pieniędzy m.in. w Olsztynie odnowiony zostanie park miejski nad rzeką Łyną przy zamku, Stare Miasto i Śródmieście. W Braniewie rozbudowany i zrekonstruowany ma być amfiteatr.

Mikołajki chcą z kolei odnowić rynek i główne ulice w centrum. Barczewo planuje odrestaurować część starego miasta, a Olsztynek odnowi rynek główny. W Nidzicy wymienione mają być chodniki i oświetlenie w centrum.

d4jti9t

Wnioskodawcami były w większości gminy, ale także wspólnoty mieszkaniowe. Wśród beneficjentów znalazły się także parafie. Np. parafia rzymskokatolicka pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie chce zrekonstruować otoczenie w pobliżu kościoła, a Zgromadzenie Sióstr Św. Katarzyny w Braniewie planuje wymienić okna w budynku klasztoru. Parafia rzymskokatolicka św. Apostołów Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim zamierza odnowić nawierzchnię placu kościelnego.

d4jti9t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jti9t